Pomagaj i Wygrywaj

Zakończenie pierwszej edycji konkursu

Pierwsza edycja konkursu Pomagaj i Wygrywaj zakończyła się w sobotę, 3 września. Zwycięzców poznamy wkrótce, tymczasem przygotowujemy się do realizacji warsztatów dla dorastającej młodzieży z domów dziecka zgodnie z harmonogramem tematów.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na Facebook - informacje na temat kolejnej edycji konkursu podamy z początkiem przyszłego roku.
Dziękujemy wszystkim za udział i pomysły!

Jeśli chcesz wspierać Fundację Kapitan Światełko i realizowane przez nas projekty, zajrzyj pod ten link. Nasze działania można wspierać dzięki przelewom internetowym oraz transakcjom za pośrednictwem DotPay.

Pomóż młodzieży z domów dziecka wejść samodzielnie w dorosłość i wygraj wakacje na Wyspach Kanaryjskich!

Konkurs Pomagaj i Wygrywaj to unikalna inicjatywa, dzięki której możesz pomóc młodzieży z domów dziecka i ośrodków pomocy społecznej wejść w dorosłe życie i jednocześnie wygrać tygodniowe wakacje dla dwóch osób na Wyspach Kanaryjskich.

1. Podaj swój pomysł na warsztaty dla młodzieży z domów dziecka.

Wspólnie z Fajną Spółdzielnią realizujemy warsztaty ułatwiające młodzieży wychowującej się bez rodziców zdobycie umiejętności, które ułatwią im samodzielny start w dorosłe życie i zdobycie pierwszej pracy. Sprawdź, jakie warsztaty prowadziliśmy do tej pory i zaproponuj własny temat zajęć. Wpisz go w tytule przelewu, którym wesprzesz realizację warsztatów.

2. Sprawdź, jak twoja "dycha" pomogła dzieciakom - obserwuj nas na Facebooku.

Namów także innych znajomych do udziału w konkursie - im więcej pomysłów tym więcej pieniędzy, które możemy przeznaczyć na warsztaty dla młodzieży realizowane wspólnie z wieloma wspaniałymi specjalistami w różnych dziedzinach.
W tej chwili przygotowane są warsztaty z Aleksandrą Żuraw, Dianą Nowek czy Bobem Kamińskim.

3. Wyjedź z bliską Ci osobą na Wyspy Kanaryjskie - najlepszy pomysł na kolejne warsztaty zdobędzie dla Ciebie wycieczkę.

Autor najlepszego pomysłu, który zostanie wybrany przez konkursowe Jury wygrywa dwuosobowy, tygodniowy pobyt na Wyspach Kanaryjskich wraz z przelotem.
Udział w konkursie można brać do 3 września 2016 włącznie! Zwycięzcę wybierzemy do 7 dni od zakończenia konkursu; wyniki dostępne będą na stronie głównej.

Komu pomagamy?

Nie wszyscy mają takie szczęście, że tata nauczy ich jak zmienić koło czy dolać oleju w samochodzie; a mama nakładać makijaż czy planować domowe wydatki. Nie każde dziecko ma okazję wybrać się z rodzicami do restauracji, by nauczyć się, jak rozmawiać z kelnerem i potem wykorzystać takie umiejętności w swojej pierwszej pracy.
Są ludzie wychowujący się bez rodziców, którzy mogliby im przekazać wiedzę i umiejętności, a szkoła nie uczy przecież wszystkiego. Dlatego też, wspólnie z Dianą Nowek i ludźmi z Fajnej stworzyliśmy cykl warsztatów w ramach konkursu Pomagaj i Wygrywaj.
Dzięki Tobie możemy, wspólnie ze wspaniałymi trenerami, nauczyć młodzież z domów dziecka to, czego zwykle uczą nas rodzice.

Jak to działa?

Zasada konkursu Pomagaj i Wygrywaj jest bardzo prosta - zrób przelew na co najmniej 10zł, żeby wesprzeć nasze warsztaty. W tytule wpisz, co jeszcze moglibyśmy zrobić w kolejnych tygodniach z młodzieżą z domów dziecka, z którymi współpracujemy. Musi to być temat warsztatów, które zrealizujemy dla tych młodych ludzi (16 lat i więcej), by pomóc im wejść w dorosłe życie.
Chcemy dać im naprawdę solidną wędkę - a Ty możesz nam w tym pomóc dzieląc się swoimi pomysłami!
Na zakończenie konkursu nasze jury wyłoni najlepszy pomysł - jego autor wyjedzie na tydzień z wybraną osobą na Wyspy Kanaryjskie! 

Podoba się?

Jeśli nasz pomysł Ci się podoba, do dzieła! Przekaż darowiznę (10zł lub więcej) na konto wpisując w tytule przelewu swój pomysł:

Fundacja Kapitan Światełko

08 2030 0045 1170 0000 0476 4220

lub skorzystaj z szybkich przelewów internetowych DotPay:Masz więcej pytań?

Sprawdź regulamin konkursu. Staraliśmy się go napisać najbardziej przejrzyście, jak to tylko możliwe, ale jeśli masz do niego jakiekolwiek pytania, pisz śmiało na nasz adres: pomagam@kapitanswiatelko.pl.
Jeśli chcesz sprawdzić zakładkę z najczęściej zadawanymi pytaniami, zajrzyj pod ten link.

9 komentarze:

 1. Świetna akcja! O to chodzi, wspierać młodych. Dyszka leci do was:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry pomysł, czy macie już ustalone domy dzieciaków, w których odbędą się warsztaty ? Pomysł wysłany !:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Robimy rekrutację młodzieży, na ten moment wśród stołecznych domów dziecka. Pełną listę powinniśmy mieć z początkiem lipca.

   Usuń
 3. Super popieram was! 10 zł przelane

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie! Takie głosy jak Twój utwierdzają nas w przekonaniu, że idziemy w dobrą stronę! Pomysły przesyłacie bardzo fajne, więc oby tak dalej!

   Usuń
 4. hej,

  super inicjatywa. Przydałoby się jeszcze tylko: 1. wyróżnienie deadline'u (teraz trzeba szperać w regulaminie) 2. link do warsztatów, które się odbyły, żeby nie dublować. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za podpowiedź! Dodaliśmy zarówno wyraźną informację o dacie zakończenia oraz oczywiście link do warsztatów od razu w pierwszym punkcie!

   Usuń
 5. Zaproponowałem temat warsztatów. Myślę że będą przydatne.

  OdpowiedzUsuń