Mistrz na Starcie

Nie twierdzimy, że aby radzić sobie za kółkiem musisz przejechać 100.000km. Możesz być mistrzem już na starcie.

Mistrz na Starcie to program adresowany do młodzieży ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych - czyli pełnoletnich, młodych ludzi, którzy właśnie są w trakcie lub też świeżo ukończyli kurs na prawo jazdy.

Wykłady dla młodych kierowców

Mając za sobą setki tysięcy przejechanych kilometrów i zbierając doświadczenie poprzez stałe weryfikowanie aktualnych kursów i szkoleń dla kierowców oraz przez współpracę z Policją, przygotowaliśmy program zajęć uzupełniających wobec obowiązkowego kursu na prawo jazdy.
Podczas spotkania z naszymi trenerami, młodzi kierowcy uczą się tego, co będzie im potrzebne od pierwszych minut samodzielnego prowadzenia samochodu. Wiedza przekazywana na kursie - chociaż niezbędna - nie stanowi dostatecznego wprowadzenia dla młodych ludzi, którzy za chwilę zasiądą w samochodzie bez instruktora, wybiorą się na pierwsze w swoim życiu samochodowe wakacje, przegląd samochodu czy wezmą udział w kolizji.

Zagadnienia

Organizowane przez nas spotkania obejmują takie zagadnienia jak:

 • samodzielne sprawdzanie stanu technicznego samochodu
 • kontrola zużycia elementów eksploatacyjnych - dla laików
 • zabezpieczanie bagażu przed podróżą
 • organizacja kokpitu - co zabierać ze sobą do kabiny
 • przewożenie nart i rowerów
 • przygotowanie do wyjazdu w dłuższą trasę
 • procedury startowe z wyścigów samochodowych w codziennym życiu
 • planowanie trasy
 • najczęstsze usterki - po czym je rozpoznać, jak sobie z nimi radzić?
 • stłuczka - co, jak i kiedy zrobić po kolizji?
 • jak dbać o samochód na co dzień?


Mistrz na starcie - wykłady w Twojej szkole

Pełne spotkanie trwa trzy godziny lekcyjne (140minut). Przewidziany jest także blok na pytania młodych kierowców oraz prezentacja ilustrująca najważniejsze omawiane zagadnienia. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych coachów, którzy mówią w sposób interesujący i atrakcyjny dla młodzieży.
Fundacja dysponuje sprzętem niezbędnym do przeprowadzenia zajęć w każdej placówce oświatowej (komputer przenośny oraz rzutnik zakupiony dzięki Funduszowi Inicjatyw Obywatelskich w 2014 roku). Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zajęciach, skontaktuj się z nami. Napisz do nas aby zapytać o możliwość przeprowadzenia zajęć w Twojej szkole.

Bezpieczny przebieg

Wiedza zgromadzona przez naszych kierowców i trenerów pomogła nam w 2015 roku otrzymać grant Polskiej Spółki Gazownictwa na realizację projektu Bezpieczny Przebieg. Dzięki niemu przeprowadziliśmy setki ankiet z kierowcami w różnym wieku, opracowując nowe zagadnienia do naszych warsztatów. Rezultatem projektu było także powstanie aplikacji ułatwiającej wstępne rozpoznanie usterek i określenie stanu technicznego pojazdu.
Aplikację można pobrać z Amazon AppStore.

0 komentarze:

Prześlij komentarz