Kapitan Światełko dla przedszkoli

Godzina, którą spędzamy z grupą przedszkolaków to nauka ważnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem poprzez zabawę.

Dla grup przedszkolaków od 5 roku życia organizujemy zabawy i gry, dzięki którym uczymy dzieci, jak bezpiecznie bawić się na podwórkach, jeździć na rowerze czy na wrotkach. W trakcie zajęć uczymy także jak należy wzywać pomoc, kiedy w pobliżu nie ma osób dorosłych.

Zabawa i nauka

Zajęcia z dziećmi oparte są o rozmowy o ulubionych zabawach i zagadki związane z bezpiecznym przebywaniem na podwórku. Omawiane są także ważne dla dzieci aspekty zabaw, takie jak ratowanie piłki czy wyszukiwanie miejsc do "chowanego" i "berka".
Omawiamy także kwestię jazdy na rowerze, hulajnodze czy wrotkach - od korzystania z dróg rowerowych po niezbędne wyposażenie, jakie należy umieścić na czter- czy dwukołowym rowerze. Prezentujemy także podstawowe znaki drogowe i uczymy się z nich korzystać.

Sprowadzanie pomocy

Oprócz omawiania jazdy na rowerze w kasku czy korzystania ze światełek w trakcie wieczornych przejażdżek, omawiamy również zagadnienia związane z informowaniem dorosłych o wypadkach i wzywaniem pomocy w sytuacjach, kiedy zagrożone jest zdrowie i życie innych osób.
Dzięki wsparciu zarówno pedagogów jak i pracowników Centrum Powiadamiania Kryzysowego przekazujemy wiedzę w przystępny nawet dla najmłodszych dzieci sposób.

Rekwizyty

W trakcie zajęć korzystamy z kolorowych piłek, znaków i plansz, aby stymulować wszystkie zmysły dzieci i zachęcać je do czynnego brania udziału w zabawie. Dodatkowo zajęcia wzbogacone są także w zabawy ruchowe, dzięki czemu dzieci nie są zmuszone do siedzenia i słuchania przez dłuższy czas, lecz mogą pozwolić sobie na rozproszenie uwagi by skupić ją na powrót po zabawie.

Kapitan Światełko w Twoim przedszkolu

Zajęcia dla przedszkolaków realizujemy w całej Polsce. Latem preferujemy prowadzenie ich na świeżym powietrzu, w zależności od warunków pogodowych dostosowujemy się do infrastruktury przedszkola. Ze względu na elementy zabaw ruchowych preferujemy realizację spotkań z dziećmi w salach bez stolików i krzesełek.
Napisz do nas i umów terminy zajęć dla dzieci w Twoim przedszkolu. Warsztaty dla przedszkolaków realizujemy także w ramach półkolonii w okresach wakacyjnych.

0 komentarze:

Prześlij komentarz