Hövding

Dzięki współpracy z BikeRS prezentujemy Hövding: najbezpieczniejszy kask rowerowy.

Niewidzialny kask rowerowy lub poduszka powietrzna dla rowerzystów - Hövding bywa określany różnie, ale jedno jest pewne - jest to rewolucyjny kask rowerowy zapewniający najlepszą redukcję siły uderzenia.

Historia Hövding

W 2005 roku dwie panie w Szwecji zajęły się, w ramach swojej pracy na koniec studiów, zaprojektowaniem alternatywy dla kasku. Pamiętamy pierwsze prototypy Hövding, które pojawiły się na Kickstarter, więc tym bardziej cieszymy się, że wreszcie "niewidzialny" kask rowerowy doczekał się dystrybucji w Polsce. Wspieramy pomysł poduszki powietrznej dla rowerzystów nie tylko jako bezpieczniejszą alternatywę dla kasku, ale także dlatego, że BikeIR, wyłączny dystrybutor Hövding w Polsce, przekazuje część zysku z każdej sprzedanej przez sklep internetowy poduszki na nasze programy edukacyjne.

Czym jest Hövding?

W wielkim skrócie jest to kołnierz, który opiera się na barkach rowerzysty. W razie wypadku otwiera się z niego poduszka powietrzna, zupełnie tak, jak w samochodzie. Ma ona jednak kształt kasku, który osłania nam całą głowę - jego wypełnienie się zajmuje mniej niż jedną dziesiątą sekundy. Kask nie tylko chroni głowę ze wszystkich stron, niczym kask motocyklowy, ale także usztywnia nam kark, chroniąc przed uszkodzeniami kręgosłupa.
Skąd Hovding wie, kiedy ma się otworzyć, a kiedy nie? W środku ma system żyroskopów, które monitorują przeciążenia działające na naszą głowę. Schylając się, aby zawiązać but, czy kiedy upadniemy po wjechaniu powoli na piaszczystą plażę, nie zrobimy tego z siłą, która mogłaby sugerować, że wypadek będzie zagrażać naszej głowie. Poduszka otworzy się wyłącznie przy silnych uderzeniach, które zostały zaprogramowane po latach badań, określających najczęstsze scenariusze wypadków z udziałem rowerzystów - ze szczególnym uwzględnieniem uderzeń tylnych i bocznych przez samochód.

Informacje technicze

Kaski, aby spełniać normy i otrzymać oznakowanie CE musi redukować siłę działającą podczas uderzenia do 250g. Hovding redukuje tę siłę do 65g, a więc stanowi zdecydowanie lepszą ochronę niż jakikolwiek dostępny na rynku kask rowerowy.
Przy tym nie psuje fryzury, jest "designerskim" akcesorium dla miłośników rowerowych, wreszcie jest lekki i wygodny.
Kaski tradycyjne, z tworzyw i pianek, zaprojektowane są, by przyjąć jedno uderzenie - absorbując je pękają wewnątrz, czego często nie zauważamy. Za kolejnym podejściem ich struktura jest osłabiona i już nie spełniają tak dobrze swojej funkcji, a więc redukcja siły uderzenia jest zdecydowanie słabsza. Hövding po otworzeniu nie da się już złożyć, zupełnie jak poduszka powietrzna - jest to więc kask, podobnie jak tradycyjne "skorupy", jednorazowy. Na kolejną sztukę przysługuje jednak niemały rabat.
Dodatkowo, część zysku z każdego zakupionego na BikeID kołnierza Hovding przeznaczane jest na programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży związane z bezpieczeństwem, realizowane przez naszą Fundację.
Zapraszamy więc do sklepu BikeRS. Nie zapomnij pochwalić się swoim Hovding i przesłać nam zdjęcie mailem lub na naszym fanpage.

0 komentarze:

Prześlij komentarz