Historia Fundacji Kapitan Światełko

Od zajęć w śląskich przedszkolach do ogólnopolskich projektów - poznaj naszą historię

Fundacja Kapitan Światełko została założona w grudniu 2013 roku przez grupę przyjaciół, którzy pragnęli zmienić coś w swoim otoczeniu. Obecnie realizujemy ogólnopolskie projekty tworząc nową jakość dla naszych partnerów wśród firm i wyznaczając standardy działania wśród NGO.

Zdrowie

We wszystkich naszych programach uwzględniamy aspekty zdrowotne, czy to prowadząc zajęcia ruchowe dla przedszkolaków, czy przygotowując duże imprezy miejskie. Najważniejszą kampanią ukierunkowaną na zdrowie jest Movember Polska - akcja będąca częścią międzynarodowego ruchu Movember, którą prowadzimy od 2014 roku.
Dzięki zaangażowaniu wielu partnerów tworzymy najbardziej stylową kampanię społeczną roku, ucząc mężczyzn w każdym wieku jak ważna jest profilaktyka nowotworowa i wczesne wykrywanie raka jąder i prostaty.
Więcej informacji na temat Movember znajdziesz pod zakładką na pasku powyżej.

Zaangażowanie

Od samego początku istnienia Fundacji prowadzimy zajęcia dla szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu 12GO!, ucząc młodzież, jak może realizować własne inicjatywy. Wspólnie z wieloma partnerami realizowaliśmy projekty CSR tworząc wspaniałe inicjatywy, pomagając dzieciom i młodzieży, ucząc dorosłych i realizując kampanie profilaktyczne.
Do tej pory działaliśmy między innymi z Nationale-Nederlanden, Coca-Cola HBC Polska, BikeRS, Cisco, Marco czy Business Lease.

Bezpieczeństwo

Nasze pierwsze projekty ukierunkowane były głównie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dziś także realizujemy projekty związane z pomaganiem ofiarom wypadków, wzywaniem służb i pogotowia czy udzielaniem pierwszej pomocy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Realizując nasze projekty przejeżdżamy blisko 60.000 kilometrów rocznie, więc temat bezpiecznego prowadzenia, jazdy na rowerze czy dziecięcych zabaw w pobliżu ulic i parkingów jest nam szczególnie bliski.

Sport

W 2014 roku zorganizowaliśmy pierwszy piknik rowerowo-biegowy w Zabrzu, ucząc jednocześnie zagadnień związanych z pierwszą pomocą. Od tamtej pory przygotowaliśmy wiele biegów, rajdów na orientację, imprez rowerowych i samochodowych, propagując sport i motosport jako wspaniały sposób spędzania wolnego czasu i dbania o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.
Największą dotychczas zorganizowaną przez nas imprezą był Bieg dla jaj, promujący kampanię Movember Polska 2015. Na dystansie 10km po głównych ulicach centrum Katowic wystartowali wówczas biegacze wspierając nasze działania edukacyjne na rzecz profilaktyki męskich nowotworów.

Nasze wartości

Wszystkie te aspekty realizowanych przez nas działań znajdują odzwierciedlenie w naszym herbie. Symbolika elementów na tarczy związana jest ze Zdrowiem, Zaangażowaniem, Bezpieczeństwem i Sportem. Lew jest symbolem odwagi i męstwa, zaś raptor - no cóż, raptory są po prostu super. Królewska korona wskazuje na to, że jesteśmy najlepsi we wszystkim, co robimy. 
Od 2014 roku działamy w całej Polsce, realizując kolejne projekty wspólnie z firmami i placówkami oświatowymi, dla miast i instytucji administracji publicznej, w tym dla Ministerstwa Edukacji Narodowej. Naszymi partnerami są zarówno wielkie, międzynarodowe przedsiębiorstwa jak i lokalne firmy, które chcą zmieniać swoje otoczenie na lepsze.
Jako organizacja działająca w sposób przejrzysty i uczciwy regularnie publikujemy wszystkie sprawozdania finansowe z naszej działalności. Za dynamiczny rozwój od samego początku istnienia uhonorowano nas nagrodą Debiut wśród NGO w 2014 roku.
Współpracując z nami masz pewność, że wybierasz najlepszego partnera.

0 komentarze:

Prześlij komentarz