CSR

Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw to nie tylko moda - to z sukcesem realizowane projekty zmieniające nasze otoczenie.

Fundacja "Kapitan Światełko" organizuje swoje kampanie informacyjne, prowadzi szkolenia oraz wspiera swoich Podopiecznych wyłącznie dzięki środkom przekazanym nam przez osoby prywatne oraz przedsiębiorców takich jak Ty. Bez względu na to, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy zajmujesz się polityką CSR w dużej firmie, możesz wspólnie z nami zmieniać swoje otoczenie.

Czy jest CSR?

CSR to skrót od Corporate Social Responsibility, czyli hasła "społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw". Idea, która stoi za tym sformułowaniem polega w skrócie na tym, że Twoja firma, oprócz dostarczania swoim klientom najwyższej jakości dóbr i usług oraz zarabiania pieniędzy dla pracowników i Ciebie ma jeszcze jeden cel swojego istnienia - stara się czynić nasz świat trochę lepszym. Sformułowania takie są obecnie nie tylko modne, ale i potrzebne. Realizując świadomą politykę CSR w swoim przedsiębiorstwie w sposób ciągły, a nie jedynie sporadycznie, masz pewność, że zmieniasz swoje otoczenie - także rynkowe - na lepsze. Pomagasz budować bezpieczniejszą przyszłość dla swoich klientów i ich dzieci, polepszasz wizerunek swojej marki i prezentujesz swoim kontrahentom odpowiedzialne oblicze przedsiębiorcy, który podchodzi kompleksowo do prowadzenia swojego biznesu.

CSR z Kapitanem Światełko w Twojej firmie

Realizowanie wraz z nami polityki CSR pozwala Ci na zdobycie cennych doświadczeń w zakresie jej późniejszego, samodzielnego realizowania. Twoi pracownicy także zdobędą wiedzę i umiejętności, które mogą wykorzystać w swojej codziennej pracy. Działając na rzecz ich, ich rodzin czy lokalnej społeczności pokazujesz, że prowadząc swój biznes uwzględniasz w nim znacznie więcej niż tylko bilans zysków i strat. Budujesz pozytywny wizerunek swojej marki i swojego przedsiębiorstwa pokazując, że zarówno Ty jak i Twoi pracownicy to osoby odpowiedzialne, podchodzące z szacunkiem do ludzkiego zdrowia i życia, świadome tego, że dobrze jest pomagać tym, którzy mieli mniej szczęścia.
Jeżeli chcesz rozwijać swoją politykę CSR wraz z Fundacją "Kapitan Światełko" dziękujemy Ci za Twoje zaufanie i dobrą wolę - zrobimy wszystko, aby wykorzystać je jak najlepiej.
Jeżeli jesteś doradcą lub konsultantem CSR, realizujesz projekty dla swoich klientów również możesz konsultować z nami swoje pomysły.

Jak działać razem z nami?

Jeżeli jesteś zainteresowany realizacją polityki CSR bezpośrednio w swojej firmie, lub jesteś konsultantem CSR i chcesz zrealizować wspólnie z nami program dla swojego klienta, możesz zaproponować nam swoje pomysły lub skorzystać z poniższych sugestii w zakresie programów, które realizujemy w firmach w całej Polsce.

Szkolenia bezpiecznej jazdy

Wspólnie z instruktorami zaawansowanych technik jazdy Twoi pracownicy będą mogli podnieść swoje umiejętności, sprawdzić się, prowadząc firmowe samochody i zweryfikować swoje umiejętności. Szkolenia takie sprawdzają się także doskonale jako element strategii team-buildingu i integracji pracowników Twojej firmy. Każdy z kierowców, który bierze w nich udział zyskuje także umiejętności, wiedzę i świadomość zagrożeń prowadząc swój prywatny samochód.

Szkolenia zaawansowanych technik jazdy

Wspólnie z instruktorami i specjalistami od zaawansowanych technik jazdy samochodem, użytkownicy Twoich pojazdów flotowych będą mogli przekonać się, jak reagują w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, w warunkach ekstremalnych, podczas poślizgów i gwałtownego hamowania. Organizując takie szkolenie w swojej firmie możesz mieć pewność, że inwestujesz w swoich pracowników i ich bezpieczeństwo, nie tylko w czasie wyjazdów służbowych, ale i w drodze do domu czy do pracy.


Egzaminy wewnętrzne

Jeżeli zastanawiasz się nad wprowadzeniem egzaminów wewnętrznych przed przyznaniem pracownikom samochodu służbowego, pomożemy Ci opracować pełen proces realizacji takiego programu, wdrożyć go i z ewaluować. Nasza pomoc nie dotyczy wyłącznie przygotowania samego egzaminu teoretycznego czy praktycznego, ale także odpowiedniego zarządzania procesami związanymi z ich przeprowadzeniem i przyznawaniem samochodów służbowych.

Szkolenia z pierwszej pomocy

Realizując z nami szkolenia z zakresu pierwszej pomocy możesz mieć pewność, że nie będą one sprowadzały się do prezentacji kolejnych typów gaśnic i ćwiczeń układania poszkodowanych w pozycji bocznej ustalonej. Twoi pracownicy będą mieli możliwość wyciągnięcia kogoś z wraku samochodu, ugaszenia płonącego pojazdu czy wreszcie współpracy z doświadczonymi ratownikami. Ich efektem jest nie tylko nabycie czy odświeżenie odpowiedniej wiedzy, ale także powstanie swoistego esprit du corps wśród kierowców Twojej firmy, którzy nauczą się działać w grupie w trakcie realizowanych w ramach szkolenia dynamicznych gier terenowych.

Wolontariat pracowniczy

Jeżeli prowadzisz firmę lub zarządzasz inną instytucją, skontaktuj się z nami w sprawie wolontariatu pracowniczego. Mówiąc w skrócie, polega to na tym, że pracownicy, którzy zgłoszą się do zorganizowanego przez Ciebie projektu realizowanego wspólnie z nami, będą raz na jakiś czas pomagać nam w codziennych obowiązkach, spotykać się z naszymi Podopiecznymi czy angażować się w realizowane przez nas projekty. Przynosi to wiele korzyści - działa, jak stały program team-buildingu, gdzie Twoim pracownicy robią coś wartościowego wspólnie z własnej woli, dobrze się przy tym bawiąc i nawiązując między sobą silniejsze więzi.
Jest to także świetna wizytówka firmy w zakresie jej polityki CSR (odpowiedzialności społecznej) - pokazując klientom i kontrahentom, że Twoi pracownicy angażują się także w projekty na rzecz innych, budujesz pozytywny wizerunek swojej marki. Wreszcie zapewniasz swoim pracownikom darmowe szkolenia w zakresie komunikacji, realizowania projektów, pobudzania kreatywności - pracując z nami jako wolontariusze zdobywają doświadczenia, które mogą potem wykorzystać w swojej pracy na co dzień.


Wspólna realizacja programów, eventów, akcji

Działając jako partner Fundacji przy realizacji jej programów czy akcji, masz możliwość pokazania w swoim otoczeniu odpowiedzialnego oblicza swojego przedsiębiorstwa, które aktywnie będzie zaangażowane w prowadzone przez nas szkolenia, akcje, czy wydarzenia kulturalne. Twoi pracownicy będą mieli okazję zdobyć cenne doświadczenie i umiejętności, pracując przy nietypowych dla nich projektach i mierząc się z nowymi, interesującymi wyzwaniami. Zachęcamy do wspierania nie tylko inicjowanych przez nas akcji, ale także proponowanie własnych programów i inicjatyw, które wspólnie z Fundacją "Kapitan Światełko" może zrealizować Twoja firma.


Działania na rzecz społeczności lokalnej

Pracując wspólnie na rzecz społeczności lokalnej Twój personel nie tylko buduje niezwykle pozytywny obraz przedsiębiorstwa w najbliższym otoczeniu, ale także umacnia pozytywne relacje, zarówno wertykalne, jak i horyzontalne w obrębie firmy. Bez względu na to, czy akcje organizowane są jako jednorazowy projekt, czy mają w perspektywie działanie ciągłe, pomożemy Ci dotrzeć do interesariuszy i nawiązać z nimi konstruktywny dialog. Możesz na nas liczyć także na każdym etapie realizacji Twojego pomysłu, w zakresie wsparcia merytorycznego, optymalizacji procesów związanych z osiągnięciem wyznaczonych celów czy wreszcie prowadzenia negocjacji z beneficjentami Twojego pomysłu.

Zbiórki charytatywne i oddawanie krwi

Planując zbiórkę na cele charytatywne w swojej firmie możesz liczyć na nasze wsparcie, od przygotowania związanych z nią procedur i pozwoleń (jeżeli planujesz przeprowadzenie akcji także poza biurami), poprzez prowadzenie samej akcji, aż po jej ewaluację i zarządzanie zebranymi środkami. Organizując akcję oddawania krwi wśród swoich pracowników pozwalasz im na zrobienie czegoś dobrego, wspomożenie nie tylko ofiar wypadków, ale okolicznych szpitali generalnie, wreszcie podnosisz ich świadomość w zakresie krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Pomożemy Ci także zorganizować krótkie warsztaty lub prelekcję, aby uzasadnić konieczność przeprowadzenia takiej akcji.

Mosznowładcy

Będąc organizatorem kampanii Mosznowładcy realizujemy spotkania edukacyjne dla mężczyzn ucząc zagadnień związanych z profilaktyką raka jąder i prostaty. Więcej informacji na temat możliwości współdziałania oraz realizacji badań i spotkań w Twojej firmie znajdziesz pod zakładką Mosznowładcy na pasku powyżej.

Wasz pomysł na współpracę

Jeżeli to Wy macie pomysł na jakąś kampanię lub inną akcję - nawet, jeżeli jest to kwestia wewnętrznych szkoleń w Waszej firmie, problemów z pobliskim skrzyżowaniem czy przejściem dla pieszych, gdzie ma miejsce dużo wypadków - tak samo chętnie przystąpimy do działania jak w przypadku dużych akcji, np. ogólnopolskich. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz