czwartek, 8 września 2016

Pomagaj i Wygrywaj - wyniki

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie Pomagaj i Wygrywaj, za wszystkie przesłane pomysły oraz za wsparcie darowiznami warsztatów dla dorastającej młodzieży z domów dziecka. Chcieliśmy wybrać pomysły, które pomogą młodym ludziom zdobyć doświadczenia potrzebne do rozpoczęcia samodzielnego życia, odnalezienia się na rynku pracy i zdobycia wiedzy, która będzie pomocna zarówno w karierze zawodowej jak i relacjach międzyludzkich.
Niezbyt wielka liczba znaków, w jakiej należało zmieścić swój pomysł sprawiła, że wybór zwycięzcy stanowił dla nas nie lada orzech do zgryzienia. Na każdym pomysł patrzyliśmy również przez pryzmat tego, w jaki sposób możemy go rozbudować i jak zrealizować atrakcyjne, ciekawe, ale także niesztampowe warsztaty.

Komisja konkursowa

Zgłoszenia przesłane w toku pierwszej edycji konkursu Pomagaj i Wygrywaj rozpatrywane były, zgodnie z regulaminem, przez sześcioosobową komisję konkursową w składzie:
Barbara Maroń - agencja public relations Pan Pikto, Katowice
Marek Kula - Halcyon Software, Warszawa
Sławomir Nawrot - Fajna Spółdzielnia Socjalna, Zabrze
Bob Kamiński - Fajna Spółdzielnia Socjalna, Katowice
Jakub Wesołowski - Fundacja Kapitan Światełko, Zabrze
Jakub Kajdaniuk - Fundacja Kapitan Światełko, Zabrze
z dodatkowymi opiniami od:
Michał Lech - Traffic Design, Gdynia
Tomasz Morawski - Omega IT Consulting, Warszawa

Każdy z sześciu jurorów miał do dyspozycji 50 punktów do rozdysponowania pomiędzy wszystkie nadesłane pomysły. Arkusze ocen zawierały tylko pomysły - bez jakichkolwiek danych ich autorów, a więc nazwisk, miejscowości czy bez kwot przekazanych darowizn.
Arkusz z ocenami każdego jurora został włączony do arkusza podsumowującego, dając nam poniższe wyniki:

Trzecie Miejsce

Pomysł Państwa Izabeli i Jakuba z Krakowa:
Warsztaty z nauki tatuażu.
Pomysł ten zdobył 26 punktów.

Drugie Miejsce

Pomysł Pana Krzysztofa z Poznania:
Projekt przedsiębiorczość: od umowy o dzieło, przez umowę o pracę, po zakładanie własnej działalności, aspekty prawne i kadrowe.
Pomysł ten zdobył 57 punktów.

Pierwsze Miejsce

Pomysł Pana Daniela z Tarnowskich Gór:
Warsztaty z puszczania ogromnych baniek mydlanych - sposób na zarobek, uświetnianie festynów i zabaw dla dzieci.
Pomysł ten zdobył 58 punktów.


Za wszystkie przesłane pomysły uprzejmie dziękujemy. Wasza kreatywność zaskoczyła nas bardzo pozytywnie i wiemy, że wspólnie z Wami warto organizować niestandardowe inicjatywy mające na celu zbieranie środków na działania dla młodzieży z domów dziecka.
Ze zwycięzcą oraz osobami wyróżnionymi skontaktujemy się, poprzez dane z przelewów bankowych, aby ustalić szczegóły przekazania nagrody głównej oraz wyróżnień.

Co dalej?

Wybrany przez jury pomysł stawia nas przed nie lada wyzwaniem. Warsztaty z puszczania baniek mydlanych to zdecydowanie więcej niż tylko woda, płyn i patyki połączone sznurkiem. To także konieczność przełamania własnej nieśmiałości i wyjścia na ulicę, by pokazać się dużej grupie obcych ludzi. To konieczność wyrobienia w sobie umiejętności rozmawiania zarówno z dorosłymi, jak i dziećmi, które są najbardziej zainteresowane tematem. To również konieczność przygotowania sobie harmonogramu dnia, budżetu środków niezbędnych do realizacji pokazów oraz pozyskania sobie klientów - nie tylko przechodniów na ulicach, ale także organizatorów festynów, pikników i zabaw dla dzieci.
Sztuka i performance uliczny to, od kulis, zdecydowanie więcej, niż widzi ostatecznie widz i dlatego wierzymy, że realizacja tych warsztatów dla młodzieży pozwoli w atrakcyjny sposób pokazać wiele aspektów przygotowania "czegoś własnego", nie tylko w kontekście show, ale także organizacji całego przedsięwzięcia.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na Facebook, gdzie podamy szczegóły na temat realizowanych przez nas warsztatów.
Kolejną edycję konkursu Pomagaj i Wygrywaj ogłosimy z początkiem nowego roku, po zakończeniu kampanii Movember Polska 2016, której nasza Fundacja jest organizatorem.

Gratulujemy również Panu Danielowi i mamy nadzieję, że podzieli się z nami zdjęciami ze swojego wyjazdu na Wyspy Kanaryjskie.

Kwestie organizacyjne

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, w imieniu całego zespołu pracującego nad konkursem, a więc zespołu Fundacji, jej przyjaciół i osób, które przyczyniły się do powstania konkursu i jego promocji, w tym zwłaszcza Aleksandry Żuraw, Diany Nowek i Fajnej Spółdzielni Socjalnej.
Niestety, nie udało nam się zebrać zakładanej kwoty 10.000zł, którą to założyliśmy przed rozpoczęciem konkursu. Łącznie wpłynęło do nas 48 pomysłów oraz 522zł, za które nie bylibyśmy w stanie zorganizować warsztatów. Te oczywiście powstaną - dzięki środkom własnym Fundacji.
Ważne jest dla nas jednak to, jak wiele osób zainteresowało się samym konkursem. Nasza strona z informacjami o konkursie została wyświetlona blisko 29 tysięcy razy - wierzymy, że po prezentacji zdjęć z pierwszych warsztatów (oraz oczywiście wyjazdu zwycięzcy konkursu) będziemy w stanie zachęcić więcej osób do wspierania przygotowanych przez nas inicjatyw dla dorastającej młodzieży z domów dziecka.

Źródła zdjęć: jeden, dwa, trzy.

4 komentarze:

  1. Bańki mydlane mają pomóc dzieciom z domu dziecka wejść w dorosłość i zarobić na tym pieniądze na przeżycie? Serio???

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecamy zapoznać się z akapitem "Co dalej?", w którym tłumaczymy, jak prowadzone będą warsztaty i czego będą dotyczyć. W ramach zajęć młodzież z domów dziecka nauczy się przede wszystkim, jak przygotować się do kontaktu z publicznością na ulicy, jak zdobyć pracę przy organizacji imprez i jak przygotować się do realizacji przedsięwzięcia, nawet na tak niewielkim przykładzie.
      Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i profilu na Facebook, gdzie będzie można śledzić, jak rozwiną się te warsztaty. Pozdrawiamy!

      Usuń
  2. Czy nie ma przypadkiem pomyłki w 3 miejscu. ... chyba powinno być państwo Izabela i Jakub z Krakowa a nie Izabela i Jan. .. ? Czy się mylę ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Faktycznie - Jakub. Dziękujemy za czujność i spostrzegawczość!

      Usuń