niedziela, 19 czerwca 2016

Pomagaj i wygrywaj - FAQ


Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania związane z konkursem Pomagaj i Wygrywaj. Jeśli masz jakieś pytanie, możesz śmiało zostawić je w komentarzu - z pewnością na nie odpowiemy i dodamy je do listy. Jeśli wygodniej będzie Ci napisać do nas mail - możesz wysłać swoje pytanie na adres pomagam@kapitanswiatelko.pl.


Chcę pomóc ale nie mam pomysłu na warsztaty.

Nie ma problemu! Nadal możesz przekazać swoją darowiznę na konto konkursowe, a my spożytkujemy ją na nasze warsztaty z młodzieżą. Darowizny bez pomysłów konkursowych nie są brane pod uwagę przez jury podczas wyboru zwycięzcy.

Mam więcej niż jeden pomysł na warsztaty!

Świetnie! Pamiętaj, że w tytule przelewu musi być zawarty tylko jeden pomysł na temat warsztatów. Jeśli chcesz zgłosić więcej niż jeden pomysł, zrealizuj drugą darowiznę.

Mój pomysł wygrał! Co teraz?

Wysyłamy Ci wszystkie dokumenty związane z odbiorem nagrody na Twój adres, który pojawił się przy danych Twojego przelewu. Jeśli Twój bank nie udostępnia tego adresu, wpiszemy Twoje imię i nazwisko wśród zwycięzców, a Ty skontaktujesz się z nami, by potwierdzić swój pomysł. Potem musimy uzgodnić jeszcze, jaki termin tygodniowego wypadu na Kanary pasuje Tobie i bliskiej Ci osobie; wreszcie musisz się spakować i dotrzeć na lotnisko! Pamiętaj, by śledzić naszą stronę na Facebooku, by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami o konkursie.
Ach, no i najważniejsze - Twój pomysł dodawany jest do listy warsztatów, które będziemy realizować z młodzieżą w ramach cyklu Pomagaj i Wygrywaj! Zobaczysz więc, jak wykorzystujemy Twoją kreatywność w akcji!

Jakie pomysły można wpisywać?

Każde, które można zrealizować z młodzieżą w wieku 16 - 20 lat. Chcemy przekazać im wiedzę i umiejętności, których zwykle uczą rodzice. Kiedy spędzasz dzieciństwo w domu dziecka raczej nieczęsto wychodzisz do restauracji czy zmieniasz koło w samochodzie taty. Chcemy, żeby zdobyte w ten sposób umiejętności i wiedza nie tylko pomagały w znalezieniu pierwszej pracy, ale i odnalezieniu się w niej oraz w codziennych życiowych sytuacjach, na które niekoniecznie przygotowuje szkoła.

Uważam, że mój pomysł był świetny, ale nie wygrał. Czy mogę go zgłosić w kolejnej edycji?

Jasne! Pewnie Twój pomysł był tuż za zwycięzcą i jeśli zgłosisz go w kolejnej edycji, znów masz szansę na wygraną. Możesz zgłaszać dowolną ilość pomysłów w każdej edycji konkursu, tak długo, jak długo każdy z nich to tytuł oddzielnego przelewu.

Czy będzie kolejna edycja konkursu?

Tak! Ponieważ kluczem do współpracy z młodzieżą jest regularne realizowanie z nimi zajęć, w kolejnym, podanym przez nas terminie, ruszy kolejna edycja konkursu Pomagaj i Wygrywaj. Dzięki temu w regularnych odstępach będziemy realizować konkurs i  organizować cykle warsztatów - także dzięki Twoim pomysłom!

Co się dzieje z moją darowizną?

Po zakończeniu konkursu podliczamy wszystkie darowizny i drukujemy tytuły przelewów, by jury mogło wybrać najlepszy pomysł na kolejne warsztaty. Następnie opłacamy wszystkie koszty organizacji konkursu i zabieramy się za przygotowanie warsztatów. Twoja darowizna pozwala nam na opłacenie nauczycieli, trenerów, coachów i mentorów, którzy zajmują się młodzieżą by pomóc im wejść z podniesioną głową w dorosłe życie.
Dzięki Twoim pieniądzom kupujemy także materiały na warsztaty, które zostają dla młodzieży po ich zakończeniu. Opłacamy także koszty sal czy wyjazdów, jeśli warsztaty odbywają się poza domem dziecka, z którego pochodzą nasi podopieczni.

Kto realizuje te warsztaty?

Ludzie z Fajnej, którzy zajmują się od lat prowadzeniem zaangażowanych społecznie biznesów pomagają nam tworzyć regularne warsztaty związane z wejściem na rynek pracy, staraniem się o pierwsze stanowisko czy realizacją marzeń o własnym biznesie.
Oprócz tego jednak w każdym cyklu warsztatowym spotykamy się z kimś, kto jest specjalistą w wybranej dziedzinie - posiada doświadczenie i wiedzę, którymi może się pochwalić.
Sprawdź listę naszych warsztatów i zobacz, kto realizuje Pomagaj i Wygrywaj razem z nami!

Nie znajdujesz odpowiedzi na swoje pytanie?

Napisz je w komentarzu - odpowiemy najszybciej, jak to będzie możliwe! Komentarze można dodawać anonimowo, także bez logowania, by ułatwić zadawanie pytań.

2 komentarze:

  1. Mam dwoje malutkich dzieci (2,5 roku i 8 mcy), czy, jeśli wygram dzieci muszą zostać w domu?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cześć! Nagrodą, zgodnie z regulaminem, jest voucher dla dwóch osób na tygodniowy wyjazd na Wyspy Kanaryjskie. Niektóre hotele dopuszczają możliwość zakwaterowania najmłodszych dzieci nie licząc ich jako faktycznych gości hotelowych. Będziemy starać się dobrać taki termin i taki hotel dla Ciebie, aby Twoje maluchy również mogły pojechać. Pamiętaj, prosimy, że w grę wchodzą tutaj jeszcze zalecenia pediatry dotyczące podróżowania samolotem.

      Usuń