
Wiele osób, które przymierzają się do zakupu swojego pierwszego samochodu po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, decyduje się na zakup auta starszego - bo zwyczajnie jest tańsze. Często też mamy jeden samochód przez lata i "starzeje się" on w naszej rodzinie.
Realizując projekt Bezpieczny Przebieg chcemy zwrócić uwagę na to, że nasze starsze auta również mogą być sprawne, dobrze się prowadzić i słowem: być bezpieczne. Mimo, że nie mogą pochwalić się zapakowaną na pokład nowoczesną technologią, to jednak z pewnością mogą być utrzymane w dobrym stanie technicznym.
Z czasem nasze starsze samochody zaczynają się zużywać - w końcu wiele elementów zaprojektowanych jest w nich tak, by po pewnym okresie zostać wymienione na nowe. Starsze auta "przyzwyczajają" nas do swoich fanaberii, drobnych usterek czy niedogodności, z którymi uczymy się żyć - jeśli jednak mogą one mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo nie powinniśmy ich ignorować.
Bezpieczny Przebieg to wielopaltformowa broszura, którą przygotowaliśmy, by nauczyć i Ciebie czegoś o tym, co próbuje przekazać Ci Twój starszy nieco samochód. Jeśli jesteś zarejestrowanym na wielu forach maniakiem swojego modelu auta i masz tuzin publikacji z serii "Sam naprawiam", to nasz projekt może wydać Ci się nieco zbyt ogólny. Jeśli jednak autem... po prostu jeździsz, znajdziesz w nim wiele cennych sugestii, które pomogą Ci ustalić, w jakim stanie jest Twój samochód i czy można go użytkować bezpiecznie.
W kolejnych dniach znajdziesz na naszej stronie i w zabrzańskich serwisach samochodowych materiały dotyczące dbania o swój samochód i wstępnego diagnozowania możliwych usterek - na pod koniec tygodnia na smartfony z systemem Android pobrać będzie można aplikację ułatwiającą diagnozowanie podobnych problemów.
Projekt Bezpiecznych Przebieg powstał dzięki Polskiej Spółce Gazownictwa, która wyróżniła go nagrodą w konkursie Bezpiecznie Tu i Tam.
Źródła zdjęć: 1.
Źródła zdjęć: 1.
0 komentarze:
Prześlij komentarz