piątek, 11 września 2015

Wystawa The Good City na Śląsku

Wspólnie z Gliwicką Radą Rowerową sprowadziliśmy na Śląsk wystawę The Good City, która opisuje historię Kopenhagi z perspektywy roweru. Szesnaście plansz ilustruje przemiany, jakie dokonały się w stolicy Danii od końca XIX stulecia aż do dziś, dzięki temu, że infrastruktura dostosowywana była w pierwszej kolejności do potrzeb rowerzystów.
Wystawa, oczywiście w języku polskim, dostępna jest do soboty, 12 września w lobby Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Ekonomicznego przy ulicy Bogucickiej 6 w Katowicach, natomiast od niedzieli aż do końca miesiąca będzie można przyjrzeć się jej w Centrum Handlowym Forum w Gliwicach, przy ulicy Lipowej 1. To właśnie CH Forum jest partnerem całego przedsięwzięcia i dzięki temu sprowadzenie wystawy na Śląsk było możliwe.
Duńczycy kładą ogromny nacisk na transport rowerowy, nie tylko w stolicy swojego kraju. Nawet w Polsce Ambasador Danii jeździ do pracy rowerem, wielokrotnie także wypowiadał się w mediach i na portalach społecznościowych chwaląc nowoczesne rozwiązania przyjazne rowerzystom, jakie w ostatnim czasie pojawiają się w Polsce. Mamy nadzieję, że wystawa The Good City (ang. "dobre miasto") podsunie również w naszym regionie kilka pomysłów na usprawnienie infrastruktury przyjaznej rowerzystom.Wszystkie zdjęcia: Fundacja "Kapitan Światełko".

1 komentarze:

  1. Bardzo dziękuję za ofertą ta informacja, że jest to bardzo przydatna artykułu, dzięki za dzielenie się z nami

    OdpowiedzUsuń