czwartek, 10 września 2015

Warsztaty w CH Forum - relacja

Centrum Handlowe Forum w ubiegły weekend organizowało akcję "Forum po godzinach", w ramach której fundacje i stowarzyszenia z regionu mogły zaprezentować się gościom centrum handlowego. My przygotowaliśmy warsztaty dla odwiedzających centrum, na których uczyliśmy, jak wzywać pomoc w razie zagrożenia, jak sprawdzać stan poszkodowanych i, w razie konieczności, udzielić im pomocy.
Nasi trenerzy spędzali czas nie tylko z dziećmi i młodzieżą, ale również z osobami dorosłymi, tłumacząc, jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dzieci. Udało nam się także przeszkolić kilka osób niepełnosprawnych.
W warsztatach wykorzystywaliśmy cały sprzęt, który w tym roku szkolnym będzie pojawiał się na zajęciach w ramach Ligii Bohaterów, które prowadzimy w szkołach. W samochodzie pokazywaliśmy, jak ocenić stan poszkodowanego kierowcy i pasażera i w jaki sposób ewentualnie wyciągnąć taką osobę z pojazdu, jeśli wymaga tego sytuacja. Wykorzystywaliśmy także nasz zaawansowany fantom, który poprzez system diod informuje o prawidłowości poszczególnych elementów procedury resuscytacji.

Nasz fantom, znany publiczności jako Patryk, pozwolił nam na przeszkolenie od 2014 roku blisko 1700 osób. W czasie warsztatów w Czeladzi mieliśmy już z nim pewne problemy, ale w Gliwicach poddał się zupełnie i przeszedł na zasłużoną emeryturę. W związku z tym obecnie jesteśmy czasowo pozbawieni możliwości prezentacji najważniejszych elementów ratowania życia ludzkiego w czasie naszych warsztatów.
Dlatego też zwracamy się z ogromną prośbą, o wsparcie naszej Fundacji poprzez rezerwację biletów na wyjątkowy pokaz filmowy, jaki organizujemy w przyszłym tygodniu w Katowicach. Informacje o tej imprezie można znaleźć pod tym linkiem, za bilety można płacić wedle uznania, a cały dochód z rezerwacji zostanie przeznaczony w pierwszej kolejności na zakup nowego sprzętu na warsztaty w szkołach.0 komentarze:

Prześlij komentarz