poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Uratuj życie to proste - warsztaty w Czeladzi

W ubiegłą sobotę mieliśmy ogromną przyjemność zrealizować mały pokaz oraz warsztaty na czeladzkim rynku. Imprezę zorganizowało miasto Czeladź, wspólnie z motocyklową ekipą DoctorRiders, naszym stały partnerem - firmą Whitebox oraz naszą Fundacją.
Impreza rozpoczęła się przejazdem motocyklistów z klubu DoctorRiders, którzy zaprezentowali swoje lśniące maszyny na Rynku w Czeladzi. Chwilę po ich przyjeździe przejęliśmy pałeczkę z prezentacją wszystkich technik niezbędnych podczas radzenia sobie w sytuacji wypadku drogowego - od prawidłowego poinformowania służb po zabezpieczenie poszkodowanych, a nawet podstawy reanimacji.
Zaprosiliśmy także do udziału chętne osoby z publiczności, które miały okazję sprawdzić się w krótkich wyzwaniach podobnych do tych, które przygotowujemy na zajęcia w ramach Ligii Bohaterów.
Przez całe popołudnie młodzież i dorośli mogli uczyć się z nami, jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia - od sprawdzenia stanu poszkodowanych po techniki reanimacyjne. Na zakończenie naszych warsztatów nasi wolontariusze zaprezentowali szybkie podejście do uszkodzonego pojazdu, ekstrakcję poszkodowanego oraz konieczną reanimację w oczekiwaniu na przyjazd pogotowia.
Serdecznie dziękujemy miastu Czeladź za zaproszenie oraz firmie Whitebox za pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia, zaangażowanie w postaci wolontariatu pracowniczego oraz materiały dla uczestników, które przygotowywaliśmy wspólnie w ramach akcji "Bezpieczny klient" realizowanej przez Whitebox oraz projektu #jasnasprawa.

Takie warsztaty jak te są możliwe dzięki Twojemu wsparciu. W tym miesiącu w ramach "cegiełek" mamy dla Ciebie bilety do kina. Zajrzyj na Facebook i wybierz się na ostatni pokaz Mad Max na dużym ekranie - wszystkie pieniądze z biletów przekazywane są na nasze warsztaty.


Wszystkie zdjęcia: Fundacja "Kapitan Światełko".

0 komentarze:

Prześlij komentarz