środa, 26 sierpnia 2015

Liga Bohaterów w Gimnazjum nr 10 w Gliwicach

W ubiegłym tygodniu odpowiedzieliśmy na zaproszenie Gimnazjum nr 10 imienia Ignacego Jana Paderewskiego w Gliwicach by dla młodzieży uczęszczającej na zajęcia w ramach letnich półkolonii zrealizować warsztaty w ramach Ligii Bohaterów. 
W ramach wprowadzenia do warsztatów przypomnieliśmy wszystkie kwestie związane z reagowaniem podczas wypadków drogowych - od wezwania pomocy poprzez sprawdzenie stanu poszkodowanych i wreszcie konieczne działania zmierzające do ratowania ich życia. Na naszych zajęciach zawsze przygotowujemy młodzież tak, by nie bała się angażować w podobnych sytuacjach w rzeczywistości i aby uczestnicy byli potem w stanie podjąć właściwie w danej sytuacji działania.
Po teoretycznym wstępie przyszła oczywiście pora na warsztaty, czyli realizowane na czas i na punkty wyzwania związane z ratowaniem swoich kolegów i koleżanek, w czasie których gimnazjaliści poradzili sobie bardzo dobrze.
Wyniki ich zmagań z naszymi scenariuszami oraz inne informacje na ich temat można znaleźć pod linkiem prowadzącym do projektu Liga Bohaterów na naszej stronie.
Dzięki temu, że Gimnazjum nr 10 prowadzi także integracyjną świetlicę dla dzieci romskich i polskich mieliśmy możliwość przygotowania także krótkich zajęć dla młodszych uczestników. Omawiając zagadnienia związane z alarmowaniem dorosłych i wzywaniem pomocy zaprezentowaliśmy także podstawy sprawdzania stanu poszkodowanych.

Takie zajęcia są możliwe dzięki Tobie - nasza Fundacja nie sprzedaje wprawdzie cegiełek, ale mamy dla Ciebie coś lepszego - wybierając się we wrześniu na specjalny pokaz Mad Max w Kinie Kosmos w Katowicach, zorganizowany przy współpracy z firmą Marco z Gliwic masz możliwość zadeklarowania kwoty, jaką chcesz przeznaczyć na bilet - wszystkie pieniądze przekazywane są właśnie na realizację takich warsztatów jak te. Więcej informacji znajdziesz na stronie wydarzenia na Facebooku.

0 komentarze:

Prześlij komentarz