sobota, 25 lipca 2015

Akcja #jasnasprawa wspólnie z Whitebox

Wspólnie z firmą Whitebox dbamy o dobrą widoczność wszystkich uczestników ruchu drogowego. Współpraca rozpoczęła się dzięki akcji Bezpieczny Klient, którą Whitebox prowadził dla swoich klientów, dbając o to, by każdy miał możliwość nabycia akcesoriów odblaskowych po preferencyjnych cenach. Dzięki objęciu patronatu przez Fundację "Kapitan Światełko" nad akcją Bezpieczny Klient narodziła się siostrzana inicjatywa - #jasnasprawa. 
Od 2014 roku poruszając się po zmroku poza terenem zabudowanym mamy obowiązek posiadania odblasków. Przepis ten jednak jest bagatelizowany lub wręcz ignorowany, ponieważ z perspektywy pieszego różnica jest właściwie niezauważalna. Informacje o tym z ilu metrów widać człowieka posiadającego odblaski a z ilu takiego bez nich, nie przemawiają do wyobraźni.
Przeprowadziliśmy mały test wykorzystując odblaski stworzone wspólnie z Whitebox - rezultaty są widoczne na zdjęciach. Pieszy posiadający akcesoria odblaskowe jest widoczny jeszcze przed linią świateł mijania samochodu, a więc pozostawia nam, kierowcom, dużo więcej czasu na reakcję, ominięcie i zwolnienie.
Możesz zobaczyć też film, który nakręciliśmy.
Takich zdjęć i filmów w sieci jest jednak bardzo wiele, a mimo to część użytkowników dróg nadal odblasków nie posiada. Dlatego też wspólnie z Whitebox wyszliśmy na ulice i rozdajemy odblaski. Każdy z nich oznaczony jest specjalnym kodem QR, dzięki któremu można od razu trafić na informację o tym, dlaczego ów odblask znalazł się na Twoim rowerze i czemu jest on tak ważny. Więcej ciekawych i praktycznych akcesoriów odblaskowych można nabyć na stronie Whitebox.

Współpraca z Whitebox to nie tylko odblaski, ale także wsparcie programów edukacyjnych naszej Fundacji. Kupując zestawy akcesoriów odblaskowych od Whitebox masz pewność, że część zysku z każdego z nich pozwala nam na organizowanie zajęć z pierwszej pomocy w sytuacjach wypadków drogowych dla młodzieży.


Wszystkie zdjęcia: Fundacja "Kapitan Światełko"

0 komentarze:

Prześlij komentarz