środa, 17 czerwca 2015

O wyścigach miejskich na ArtNocy

Stowarzyszenie Melina jak co roku organizuje w Gliwicach ArtNoc - (cały dzień oraz) noc otwartych galerii. Kompletny program możecie znaleźć na oficjalnej stronie cyklu, ale my chcieliśmy Was zaprosić szczególnie na jedno wydarzenie. O godzinie 20:20 w Centrum Organizacji Kulturalnych "Perełka" na ulicy Studziennej 6 w samym centrum Gliwic odbywać się będą prezentacje w popularnym na całym świecie formacie Pecha Kucha (czyt. peczakcza). Każdy z prelegentów pokaże 20 slajdów, z których każdy widoczny jest jedynie przez 20 sekund.
Ta niecodzienna forma prowadzenia wykładów i prezentacji narodziła się w Japonii, ale obecnie popularna jest na całym świecie. W czasie ósmej ArtNocy prezentowane będą pomysły i idee luźno związane z tematem "lato w mieście". Jakub z naszej Fundacji pokaże Wam dlaczego warto przemyśleć kwestię organizowania wyścigów miejskich - samochodowych, rowerowych i biegów. Mając za sobą starty we wszystkich chyba możliwych sportach, w ramach których można ścigać się w mieście (od urban-DH, przez biegi, po wyścigi i rajdy samochodowe) spróbuje Wam pokazać, czemu sport powinien być nie dalej niż 5cm od nosa kibiców. 

Zdjęcia: Jakub Kajdaniuk w trakcie Downstairs Ustroń 2009, zdjęcie zrobione przez Maksyma Rudnika oraz Verva Street Racing 2012, zdjęcie Bartka Balickiego.

0 komentarze:

Prześlij komentarz