środa, 3 czerwca 2015

Dzień Dziecka w Inter-Car Rybnik

W ubiegłą sobotę uczestniczyliśmy w imprezie z okazji zbliżającego się wówczas Dnia Dziecka, jaką zorganizowała firma Inter-Car w salonie Citroen / Mercedes-Benz na pograniczu Świerklan i Rybnika. Wśród wielu przygotowanych dla dzieci atrakcji znalazł się między innymi tor gokartowy, dmuchane zamki i wyspa, po której można było skakać, a także dla nieco starszych dzieci symulator rajdowy i inne gry. Jeśli wata cukrowa to dla Was smak dzieciństwa - również nie czulibyście się rozczarowani. Wspólnie z naszymi wolontariuszami zorganizowaliśmy, na prośbę Inter-Car, warsztaty pierwszej pomocy skierowane przede wszystkim dla najmłodszych uczestników. Uczyliśmy na nich głównie tego, jak należy wezwać pomoc, chociaż większość dzieci chciała również spróbować swoich sił w reanimacji naszego fantoma. 
Dla rodziców przygotowaliśmy z kolei angażujące ich pokazy, wymagające szybkiego i sprawnego działa w sytuacji zagrożenia życia osoby poszkodowanej w wypadku drogowym. Ojcowie i mamy mieli możliwość pokazania swoim pociechom, jak to jest być prawdziwym superbohaterem i uratować komuś życie. 
Chociaż całe wydarzenie nie było ukierunkowane na aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to nasze stanowisko oraz znajdujący się obok symulator dachowania w samochodzie Smart cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu kilku godzin udało nam się porozmawiać z ponad siedemdziesiątką dzieci na temat ich bezpieczeństwa na drodze i tego, co mogą zrobić w razie wypadku. Z pewnością udałoby nam się zaangażować jeszcze więcej osób gdyby nie ulewny deszcz, który kilkukrotnie zmusił wszystkich do schronienia się w przygotowanych na potrzeby imprezy przepastnych salach serwisowych salonu Inter-Car.Zdjęcia: A. Włochowicz, M. Mirski, J. Kajdaniuk - Fundacja "Kapitan Światełko"

0 komentarze:

Prześlij komentarz