wtorek, 10 marca 2015

Autobus. Pora kupić autobus.

Jak wyglądają szkolenia z zakresu BHP w Waszych firmach? Przychodzi jakiś człowiek i przez cały dzień opowiada o tym, że nie wolno zostawiać zasilaczy laptopów podłączonych do sieci na noc w biurze. Niewiele firm prowadzi także szkolenia dla swoich kierowców - masz prawo jazdy, dostajesz służbowe auto i póki go nie porysujesz, wszystko jest w porządku.
Ile osób wokół Ciebie wie, jak prawidłowo użyć gaśnicy? Czy gaśnica, która wisi na korytarzu w Twoim biurze nadaje się do gaszenia drukarki? Gdyby klient zakrztusił się miętówką, jesteś w stanie mu pomóc? Jeśli zauważysz wypadek pod Twoim oknem, masz pojęcie, co robić w takiej sytuacji?

Od ubiegłego roku prowadzimy dla licealistów program Liga Bohaterów, którego celem jest uczenie młodzieży, jak należy udzielać pierwszej pomocy. Chcemy jednak pójść dalej i przygotować szkolenia także dla dorosłych - certyfikowane tak, by po ich odbyciu Twoja firma mogła otrzymać zaświadczenie o przejściu kursów BHP i pierwszej pomocy.
W tym celu przygotowaliśmy projekt busa, który zawierałby wszystkie akcesoria i materiały niezbędne do nauczania pierwszej pomocy i zasad BHP - tych związanych z ratowaniem życia, ale także mienia. Nasz pojazd pełniłby funkcję nie tylko przenośnego laboratorium do warsztatów z pierwszej pomocy, dzięki któremu moglibyśmy realizować warsztaty integracyjne zarówno w firmach jak i w terenie. Chcemy, aby był wyposażony także w realnie działający sprzęt, nie tylko ten treningowy, który będzie mógł służyć również uczestnikom imprez i targów, na których pojawia się nasza Fundacja.

Bus treningowy do nauki pierwszej pomocy i BHP będzie unikalny na skalę kraju - dzięki niemu będziemy w stanie szkolić młodzież i dorosłych z całej Polski wciągając uczestników warsztatów w realistyczne scenariusze, pomagając im oswoić lęk przed angażowaniem się w ratowanie życia innych ludzi. 

Aby zrealizować ten projekt musimy oczywiście zebrać środki na zakup niezbędnego sprzętu. Jeśli chcesz nas wesprzeć, poniżej znajdziesz numer konta dedykowanego do zbiórki na nasz bus. Jeśli Twoja firma chce wziąć udział w realizacji tego przedsięwzięcia, skontaktuj się z nami. Gwarantujemy pakiet promocyjny, logotyp na busie i materiałach szkoleniowych, wreszcie szkolenie dla Twoich pracowników. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, napisz do nas: busbohaterow@kapitanswiatelko.pl

Na nasz Bus Bohaterów zbieramy na rachunek w BGŻ:
08 2030 0045 1170 0000 0476 4220

Źródła zdjęć: jeden, dwa.

0 komentarze:

Prześlij komentarz