środa, 28 stycznia 2015

Liga Bohaterów w Gliwicach dzięki plebiscytowi Pasaż Tesco

Jesienią ubiegłego roku zorganizowany został plebiscyt Pasaż Tesco. Fundacje i stowarzyszenia mogły składać swoje projekty, które miały być realizowane dla mieszkańców miast, w których znajdują się duże centra handlowe sieci. Po nadesłaniu projektów wyłonione zostały dwa, na które głosowali już sami mieszkańcy. W centrum handlowym Tesco w Gliwicach można było spotkać się z nami, zapytać nas o nasz projekt i oddać głos na Ligę Bohaterów, którą zaproponowaliśmy jako ciekawe zajęcia dla młodzieży w gliwickich szkołach.
Przetestowana już przez nas formuła zajęć to spotkanie z młodzieżą, na którym wyjaśniamy, jakie kroki należy podjąć w sytuacjach zagrożenia ludzkiego życia - z kim się skontaktować, jakie informacje przekazać w pierwszej kolejności. Następnie młodzież podzielona na drużyny, realizuje kolejne wyzwania - liczy się w nich nie tylko jak dokładnie wykonane zostaną kolejne czynności, ale także czas - w końcu to on ma kluczowe znaczenie dla ratowania ludzkiego życia.
Mieszkańcy Gliwic, którzy głosowali w plebiscycie wybrali właśnie ten projekt - dzięki temu będziemy mogli realizować go już w drugiej połowie lutego na terenie Gliwic, jako uzupełnienie zajęć z Edukacji dla Bezpieczeństwa. Nasz projekt zgodny jest z podstawą programową nauczania tego przedmiotu.
Więcej informacji na temat Ligii Bohaterów i zawsze aktualne wyniki znaleźć można pod tym linkiem. Jeśli chcesz umówić zajęcia dla swojej klasy, skontaktuj się z nami - z pewnością uda nam się umówić dogodny termin.