czwartek, 8 stycznia 2015

Liga Bohaterów rusza w Zabrzu dzięki Provident

Od przyszłego tygodnia w liceach i gimnazjach w Zabrzu rusza projekt Liga Bohaterów, czyli nasza alternatywa dla zajęć z zakresu pierwszej pomocy. Nasze "lekcje" odbywają się na salach gimnastycznych, gdzie młodzież w drużynach pomaga na czas swoim koleżankom i kolegom. "Ratownicy" muszą dotrzeć do miejsca wypadku, zabezpieczyć je a następnie zająć się poszkodowanymi reagując odpowiednio do ich stanu. W tym jednak przeszkadzać mogą gapie, przypadkowi przechodnie, przerażony "sprawca" wypadku czy też nadgorliwy "specjalista", który jest przekonany, że potrafi wszystko zrobić lepiej...
Na przygotowanie programu "Liga Bohaterów" zdecydowaliśmy się wierząc, że najlepsza jest wiedza praktyczna, zweryfikowana nie tylko "na sucho" w klasie, gdzie "pompuje się" klatkę piersiową fantoma. Przygotowaliśmy więc scenariusze, które przypominają sytuacje jakie rzeczywiście zdarzają się w czasie wypadków drogowych.
Autorami projektu są specjaliści z naszej Fundacji, zawodowi kierowcy, pedagodzy oraz pracownicy Centrum Powiadamiania Kryzysowego w Katowicach. Liga Bohaterów zgodna jest także z programem nauczania Edukacji dla Bezpieczeństwa. 
W Zabrzu realizujemy projekt dzięki firmie Provident, która wybrała go jako jeden ze zwycięskich pomysłów w programie Wokół Nas. Przygotowania i pilotażowe zajęcia rozpoczęły się już w ubiegłym roku - teraz zaś Liga Bohaterów startuje w Zabrzu, w zajęciach zaś weźmie udział 300 osób.
Autorką plakatu, promującego zajęcia jest Martyna Zych, autorka grafik komputerowych, projektantka i twórca gier komputerowych. Zajrzyj koniecznie na jej oficjalną stronę: www.outstarwalker.com. Kod na plakacie z kolei powstał dzięki Unitag.
Jeśli chcesz, abyśmy zrealizowali zajęcia dla Twojej klasy (nie tylko w Zabrzu), skontaktuj się z Fundacją. Więcej o samym programie znajdziesz w zakładce Projekty na naszej stronie głównej.