piątek, 19 grudnia 2014

Mikołajki z Wąsem w Białej Małpie

Mikołajki w tym roku zorganizowaliśmy wspólnie z katowickim pubem Biała Małpa oraz browarami Wąsosz i Kraftwerk. Impreza, która odbyła się wieczorem, oczywiście 6 grudnia, związana była ściśle z zakończeniem akcji Wąsopad, którą przez cały listopad promowaliśmy w kilku miastach w Polsce.
Ponieważ celem akcji było szerzenie wśród mężczyzn informacji o profilaktyce nowotworowej, staraliśmy się dotrzeć do nich w miejscach, w których najchętniej będą z nami rozmawiać. Dzięki temu pojawiliśmy się na Poznańskich Targach Piwnych, a naszą kampanię wspierały Ministerstwa Śledzia i Wódki w całym kraju, poznański Setka Pub czy właśnie Biała Małpa.
Mówiliśmy o raku jąder i prostaty, o tym, że atakuje on głównie młodszych mężczyzn (między 14 a 35 rokiem życia) i o tym, jak ważne jest, aby regularnie wykonywać samobadanie.
W naszej kampanii postanowił nas wesprzeć Święty Mikołaj od Kraftwerka, czyli Mateusz, kierownik całego zamieszania w tym rzemieślniczym browarze. Z inicjatywy Mateusza i Pawła powstało niezwykłe piwo: Movembeer, które nie tylko dobrze smakuje, ale także pozytywnie wpływa na... naszą kampanię Wąsopad.
Bawiąc się nazwą Movember (od słów moustache, wąs i November, listopad) chłopaki poszli o krok dalej i ochrzcili swoje charytatywne piwo Movembeer. Do tego potrzebna była jeszcze etykieta - dzięki pomocy Michała z bloga Róbmy Dobrze dotarliśmy do Wiktora Konopackiego i tym sposobem narodziło się pierwsze w historii piwo, które nie tylko filtruje nerki, ale także (pośrednio oczywiście) pomaga wykrywać raka jąder i prostaty.
Dochód ze sprzedaży piwa zostanie przekazany na kampanię Wąsopad - zapraszamy więc wszystkich piwoszy do nabywania (lista pubów na końcu tego posta) zarówno piwka jak i limitowanych etykiet i podkładek. Pomożecie uświadomić kilku gościom więcej, że muszą dbać o swoje klejnoty i być może uratować kilku z nich!
W mikołajki w Białej Małpie odbyła się premiera tego piwa - można było go oczywiście spróbować, pooglądać, wygrać w konkursie, który zorganizowaliśmy dla gości pubu, rozbawiliśmy ich także prezentacją "Wąs przez wieki". Wreszcie, by raz jeszcze sprowokować do dyskusji o męskim zdrowiu i całej akcji, Patryk z Cyrulika Śląskiego publicznie... ogolił Mikołaja.


Piwo Movembeer, podkładki i etykiety możecie nabyć w:


Źródła zdjęć: Fundacja Kapitan Światełko.

0 komentarze:

Prześlij komentarz