środa, 26 listopada 2014

Wąsopad i sesja w FotoMelcer

O tym, że już w najbliższy piątek odbędzie się wielki finał akcji Wąsopad w Tarnowskich Górach już pisaliśmy na naszym blogu. Nie pisaliśmy jednak jeszcze o sesji zdjęciowej, która z tej okazji odbyła się wczoraj popołudniu w Foto Melcer w Tarnowskich Górach. Na naszym blogu możecie zobaczyć kilka z nich, ale wszystkie dostępne są już w naszej galerii na Facebook, pod tym linkiem.
Śmiało, udostępniajcie je dalej - cała idea akcji opiera się tym, by mówić o Wąsach naszych i Waszych, które z kolei mają prowokować do dyskusji o męskim zdrowiu.
W sesji wzięło udział blisko 70 osób, m.in. Kinga Paruzel, finalistka MasterChef, koszykarze KKS Tarnowskie Góry, przedstawiciele Urzędu Miasta w Tarnowskich Górach i redaktorzy TG Stacji. Wszystko to udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu Mai Kwiecińskiej - Skorupy z Foto Melcer i Andrzeja Dziewulskiego z Restauracji Brick, pracownicy której także dali sfotografować się z Wąsem. 
Wszystkim zależy na tym, aby akcja była propagowana jak najszerzej - stąd zaangażowanie w sesję z Wąsem. Liczymy na to, że dzięki temu kolejne osoby dowiedzą się o akcji Wąsopad i jej celu - edukowaniu mężczyzn na temat raka jąder i prostaty i zachęcaniu ich do brania udziału w badaniach profilaktycznych.
Wąsopad jest częścią międzynarodowego ruchu Movember, który działa na świecie już dekadę. W Polsce zapuszczanie Wąsów nie jest jeszcze tak popularne, a akcja nigdy nie prowadzona była w zorganizowany sposób - wszystko to zmieniło się w tym roku, kiedy w porozumieniu z Movember Foundation, nasza Fundacja "Kapitan Światełko" zaczęła angażować kolejne osoby i instytucje do ratowania mężczyzn i uświadamiania ich, że nowotwory dotykają nie tylko najstarszych z nich, a grupa ryzyka dla raka jąder to wiek od 14 do 34 lat.
Jeżeli chcielibyście mieć własne zdjęcie z Wąsem, dowiedzieć się więcej o akcji Wąsopad, spotkać jej organizatorów, wreszcie - świetnie się bawić; zapraszamy Was do Restauracji Brick przy ulicy Krakowskiej 18 w Tarnowskich Górach już w ten piątek. Zaczynamy o 20!

Nie zapomnij też zajrzeć pod ten link i pomóc nam w naszej kampanii promującej zdrowy styl życia i profilaktykę nowotworową wśród facetów. Dobrze wiesz, że to jest potrzebne!


0 komentarze:

Prześlij komentarz