środa, 12 listopada 2014

Po co w ogóle ten Wąsopad?

Dlaczego zabraliśmy się za Wąsopad? Sprawa jest bardzo prosta - od samego początku istnienia naszej Fundacji robimy rzeczy związane ze sportem i uświadamianiem ludziom, jak ważne jest pomaganie sobie nawzajem. Ponieważ większość naszych akcji związana jest z motoryzacją albo sportami ekstremalnymi, ktoś z nas rzucił w końcu - hej, skoro robimy takie "męskie" rzeczy, zróbmy Wąsopad!
I tak oto ruszyliśmy - wspólnie ze wszystkimi firmami i instytucjami, które zdecydowały się włączyć do walki o nową twarz męskiego zdrowia, prowadzimy najbardziej stylową kampanię roku 2014. Chodzi nam o to, by Panowie zadbali o swoją kondycję i stan zdrowia, by zaczęli się badać i by zaczęli się ruszać.

Kampania Wąsopad, podobnie zresztą jak wszystkie nasze projekty, nie jest skierowana wyłącznie do mężczyzn. To kobiety mają kolosalny wpływ na to, co robimy my, mężczyźni, więc do Pań także adresujemy wiele przygotowanych na ten miesiąc materiałów. To Panie mogą motywować swoich chłopaków, mężów, ojców, braci, wujków i dziadków, by zadbali o siebie, przebadali się i zaczęli interesować się swoją kondycją.

Także nie o sam Wąs chodzi - chociaż nasz zarost sprawia, że ludzie odwracają się za nami na ulicy i prowokuje do dyskusji na temat całej akcji, to najważniejsze jej dwa elementy to edukacja i zbiórka pieniędzy. Edukacja, bo chcemy, żeby nie tylko kobiety wiedziały o tym, że muszą się regularnie badać. Zbiórka, byśmy mogli sfinansować zarówno międzynarodowe, jak i polskie badania nad męskimi nowotworami.

Największą motywacją dla nas są takie osoby jak Wojtek, który zgłosił się do nas mówiąc, że wspiera akcję Movember w Polsce - czyli właśnie nasz Wąsopad - ponieważ zdiagnozowano u niego raka jądra. Wojtek pokonał nowotwór, sam zapuszcza teraz Wąsy i jest ogromną inspiracją dla wszystkich osób pomagających nam w tej akcji. Dzięki niemu utwierdzamy się w przekonaniu, że to, co robimy, ma sens. Zgłaszają się do nas także inne osoby, które przesyłają nam swoje historie - o tych, którym się udało, ale także o tych, których nowotwory pokonały. Są to ludzie, którzy organizują Wąsopadowe zbiórki, akcje i imprezy w swoich firmach, wśród znajomych czy na swoich blogach.

Wesprzyj więc Wąsopad - i pomóż nam uratować kilku facetów więcej!

Źródła zdjęć: jeden, dwa, trzy.

0 komentarze:

Prześlij komentarz