piątek, 14 listopada 2014

Co robić w Wąsopadzie?

Trwa Wąsopad - najbardziej stylowy miesiąc tego roku. Jest to jednocześnie wspaniała kampania na rzecz męskiego zdrowia, w czasie której chcemy zmotywować Panów do tego, by zaczęli dbać o swoje zdrowie i swoją kondycję, a Panie, by zadbały o swoich mężczyzn. Zastanawiasz się pewnie, jak możesz nam pomóc w tym niezwykle szczytnym przedsięwzięciu. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Zapuść Wąs

Zgadza się, nazwa Wąsopad nie wzięła się znikąd. Wąsy zapuszczamy, by prowokować do dyskusji na temat męskiego zdrowia, kondycji i profilaktyki nowotworowej. Przyznasz, że kampanii, które nakłaniają kobiety do regularnych badań jest wiele, ale tych, które edukowałyby mężczyzn w podobnym kierunku - właściwie nie ma. Rozmawiajmy więc o tym, co nas boli, co nas uwiera i co chcielibyśmy zmienić. Jeżeli potrzebujesz jakichś inspiracji do rozmowy, przejrzyj ten blog, albo zajrzyj na blog naszego kolegi Wojtka - Złap Raka Za Jaja.

Wyjdź pobiegać / na rower

Dbamy o swoją kondycję i inspirujemy innych, aby także się za siebie wzięli. Na naszym blogu znajdziesz wywiad z Grzegorzem Więcławem - ekspertem psychologii sportu. Przez cały miesiąc udostępniamy kolejne jego fragmenty, żeby zachęcić Cię do ruszenia się z kanapy i zadbwyzwanie na Endomondo. Weź w nim udział i zgarnij nagrody od nas i Ścigacz.pl.
ania o swoje ciało. Wszakże w zdrowym ciele, zdrowy duch! Oprócz tego, w ramach dodatkowej motywacji, mamy dla Ciebie

Zrób przelew

Jak powszechnie wiadomo, pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to... No dobra, może to nie był najlepszy cytat. Niemniej, badania kosztują. Zarówno te, które może sobie zrobić każdy facet w przychodni, jak i takie wielkie międzynarodowe, gdzie najtęższe umysły zgłębiają tajemnice różnorakich chorób, by móc z nich leczy. Układ jest więc prosty - my robimy akcję, Ty wrzucasz nam coś na konto. Możesz to zrobić przez stronę Movember.com i wspomóc kogoś z nasze Fundacji, na przykład Kubę albo Adriana czy Marka, czy całą Polską Drużynę. Jeżeli nie chcesz płacić przez PayPal, wpłać na nasze konto wpisując w tytule Wąsopad (wówczas kasa idzie na międzynarodowe badania) albo Wąsopad Polska (wtedy sfinansujemy za Twoje pieniądze bezpłatne badania w ośrodkach w Polce, gdzie każdy facet będzie mógł wejść, podać hasło i dać się zbadać).

Idź na piwo

Zgadza się, to nie żart. We wszystkich Ministerstwach Śledzia i Wódki w Polsce stoją skarbonki movemberowe, przez które można wesprzeć naszą akcję. Zebrana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na międzynarodowe badania. Możesz zajrzeć także na Poznańskie Targi Piwne - w sobotę, 15.11.2014, będziemy mieli wspólnie z Cyrulikiem Śląskim swoje stoisko na terenie Targów. Więcej informacji o tym znajdziesz pod tym linkiem. Od weekendu 15/16 listopada, także w poznańskim Pubie Setka pojawi się nasza skarbonka.

Kup sobie coś ładnego

W ramach Wąsopada wspiera nas Pluszektorium - kupując pluszową prostatę masz pewność, że 25% z wydanej przez Ciebie kwoty trafi na poczet profilaktyki nowotworowej dla mężczyzn w Polsce. Taką pluszową prostatę możesz wykorzystać na przykład do edukowania swoich synów, siostrzeńców, kuzynów czy młodszych braci. Dziewczynki od małego są uczone, że mają się regularnie badać. Chłopcy nie. Pora to zmienić!
Możesz także zajrzeć do sklepu My Scandi. 20% z każdego takiego Wąsatego plakatu wędruje na nasze konto - znów na poczet badań w Polsce. Na pewno znajdziesz jakieś dobre miejsce, by powiesić go sobie na ścianę, by o Wąsopadzie przypominał przez cały rok.

Weź się ogarnij

To znaczy ogarnij sobie zarost, albo włosy na głowie. Możesz to zrobić w Cyruliku Śląskim, który mocno wspiera naszą akcję w całym kraju, albo w Studiu Żoli, które działa w Warszawie. Czekają na Ciebie zniżki oraz puszki na zbiórkę. Za zniżkę możesz podreperować swój budżet, dzięki puszcze - ocalić zdrowie kilku gości. Tak czy inaczej, bilans wyjdzie dodatni.

Zabaw się trochę

Zaproś znajomych, rodzinę, przyjaciół, albo po prostu przygotuj imprezę integracyjną w firmie. Porozmawiajcie o męskim zdrowiu, albo jeszcze lepiej - zaproście nas, żebyśmy mogli Wam poopowiadać o akcji. Takie imprezy organizuje z nami m.in. Cisco w Krakowie - dzięki temu cała firma może zaangażować się w Wąsopad, wesprzeć naszą zbiórkę i skorzystać, ucząc swoich pracowników o męskim zdrowiu.
Nie oznacza to, że Twoja domóweczka będzie gorsza - zrób Wąsatą imprezę, jakiej świat nie widział, wyślij nam zdjęcia i pomóż wesprzeć naszą kampanię. Bez względu na to, czy będziecie przerzucać się walizkami z pieniędzmi, czy zbierzecie kilka złotych, wpłaćcie je na nasze konto. Przydadzą się w ratowaniu mężczyzn przed nowotworami.
Możesz także zajrzeć na imprezy, które przygotowujemy My - w Katowicach. Więcej informacji o nich znajdziesz pod tym linkiem.

Źródła zdjęć: jeden, dwa, trzy, cztery, pięć, sześć.

0 komentarze:

Prześlij komentarz