wtorek, 28 października 2014

Wąsopadowy kodeks prawdziwego gentlemana


W sobotę zaczynamy Wąsopad. I chociaż może być wietrznie, zimno albo nawet deszczowo, musicie Panowie, zacząć ten miesiąc z gładko ogolonymi twarzami. Zasady Wąsopada są proste jak drut, więc nie musicie przyswajać zbyt dużo wiedzy.

Poniżej znajdziecie je z naszym małym komentarzem.

1. Rozpoczynamy Wąsopad od golenia się na gładko

Tak, to jest bardzo ważne. Na tym akcie heroizmu i poświęcenia opiera się cała idea akcji. To tak, jakbyście ruszali na daleką wyprawę - pierwsze, co musicie zrobić, to zatankować samochód. W tym wypadku, pokazać światu swoją twarz, nawet, jeśli jesteście brodaczami. Zresztą, dla brodaczy mamy mały konkurs, który powinien ich zachęcić do golenia. 

2. Przez cały miesiąc zapuszczamy Wąs

Druga ważna sprawa. Po to się golimy, żeby zapuścić Wąs. Żadnego oszukiwania - bród, kozich bródek, sztucznych wąsów czy makijażu. Chcesz coś zmienić? Śmiało, zacznij od swojego image na ten jeden miesiąc.

3. Wąsa używamy do rozpoczynania dyskusji na temat męskiego zdrowia

To jest ważne - cała ta kampania to nie wygłup związany z hodowaniem kilku włosów na twarzy, ale prowokacja do dyskusji na temat tego, czemu faceci żyją krócej, czemu rzadziej chodzą do lekarza i pozwalają się zjadać chorobom, nowotworom i depresji. Przez cały miesiąc na naszym blogu będziemy publikować materiały i wywiady przygotowane wspólnie z lekarzami, trenerami i coachami na temat męskiego zdrowia. Czytaj i wykorzystuj je do dyskusji!

4. Wspieramy akcję duszą, ciałem i portfelem


Wąs to nie tylko zarost, to stan umysłu. Ty rozumiesz już, czemu warto zadbać o swoje zdrowie, ale do innych nie zawsze udaje nam się dotrzeć. Dlatego uprzejmie prosimy Cię, wrzuć coś na Movember.com, na przykład na profil naszego prezesa, którego ogolimy już w czwartek. Jeżeli wolisz zrobić normalny przelew (i na przykład odliczyć sobie na jego podstawie darowiznę od podatku) zajrzyj tutaj, wpłać na nasze konto i wpisz w tytule "Wąsopad". Cała kasa pójdzie na międzynarodowe badania i kampanie na rzecz męskiego zdrowia.


5 Zachowuj się jak prawdziwy gentleman

Wąs zobowiązuje. Pomyśl o wszystkich wielkich aktorach, postaciach i mężach stanu, którzy nosili Wąs. Grucho Marx. Albert Einstein. Tom Selleck. Zachowuj się z klasą, dyskutuj jak mąż stanu, bądź uprzejmy i
troskliwy. Wąs zmienia. Na lepsze.

Źródła zdjęć: jeden, dwa.

0 komentarze:

Prześlij komentarz