środa, 22 października 2014

Wąsopad dla początkujących - o co biega? - wersja dla Pań

Szanowna Pani – zbliża się Wąsopad – miesiąc dawniej znany jako listopad. W związku z tym uprzejmie informujemy, że Pani najbliższych mężczyzn czeka pewna transformacja. Proszę się nie obawiać – raczej proszę ją wesprzeć. Tak jest, muszą oni zapuścić Wąs. W dodatku Pani powinna ich w tym wspierać. Już spieszymy z wyjaśnieniem, dlaczego.

W pigułce:
  1. Zapuszczamy Wąsy, by prowokować do dyskusji.
  2. Piszemy o męskim zdrowiu.
  3. Zbieramy na badania nad rakiem jąder i prostaty.
  4. Motywujemy do aktywności i badań.

O co chodzi z tymi Wąsami?!
To akcja znana na całym świecie – aby zamanifestować swoją męskość i sprowokować dyskusję o męskim zdrowiu, nakłaniamy facetów, żeby ogolili się pierwszego Wąsopada na zero na twarzach i przez cały miesiąc zapuszczali tylko Wąsy.

Ale właściwie czemu?
Droga Pani, wie Pani, ile jest kampanii promujących kobiece zdrowie? Pani od lat wie, że trzeba cyklicznie chodzić na badania, dbać o swoje strefy intymne i stan zdrowia ogólnie. Mężczyźni w Pani otoczeniu co najwyżej rano się drapią i na tym ich troska o „klejnoty rodzinne” się kończy.


I Wąs ma promować męskie zdrowie?
Wąs ma promować pewną przemianę. Droga Pani, facet, który weźmie się za Wąs, weźmie się też za czytanie naszego bloga o tym, dlaczego warto zacząć się badać, czemu warto podjąć aktywność fizyczną i kiedy trzeba zgłosić się do lekarza. Taki mężczyzna zdrowy się Pani przyda, gwóźdź wbije, lodówkę wniesie na trzecie piętro, kredyt za dom spłaci…

No dobrze, to co mam zrobić?
Proszę podsunąć naszą stronę mężczyznom w swoim otoczeniu. Niech nas polubią na Facebooku. I czytają wszystkie materiały z coachami, trenerami, psychologami i lekarzami, które dla nich na Wąsopad przygotowaliśmy. I niech dbają o swój Wąs. Nawet, jeśli Wąs się Pani nie podoba, proszę zwrócić uwagę na to, ilu seksownych, poważnych i szanowanych mężczyzn Wąs ma i wygląda z nim dobrze. A wsparcie jest facetom od Pani potrzebne, od wsparcia dla Wąsa po nowy plan treningowy i wycieczkę na badania.

A czemu ja?
Ponieważ, droga Pani, kobiety mają na mężczyzn wpływ ogromny, nie do przecenienia i bez Was nie udałoby nam się uratować nawet tych kilku facetów, którym chcemy pomóc, wyedukować i zaszczepić w nich kilka zdrowych nawyków.

I ten Wąs to wszystko?
Nie wszystko, droga Pani. Proszę zorganizować jaką małą prywatkę dla koleżanek i kolegów, mężczyzn zamknąć w kuchni i kazać im piec ciastka w kształcie Wąsów (przepis podamy oczywiście na naszym blogu), z koleżankami zaś przygotować słoik i zapełnić go wspólnymi siłami drobnymi lub grubszymi, jak Panie wolą.I na co te pieniądze pójdą?
Na edukację panów w wieku młodym, średnim i starym, na ich uświadomienie, że „nabiał” czasem zbadać trzeba, a do lekarza wybrać się, zanim on wybierze się po nas. Wreszcie na badania nad rakiem jąder i prostaty, oraz na leczenie męskiej depresji, żeby mężczyzna zawsze był silny, zwarty i gotowy.

No dobrze, ale co mam zrobić z tym słoikiem?
Można albo namówić swoich znajomych mężczyzn na założenie profilu na Movember.com i tam „dotować” Wąs. Można także spokojnie przesłać Fundacji „Kapitan Światełko” na konto (proszę kliknąć w ten link) i w tytule przelewu wpisać Wąsopad. Rozumiemy, że nie każdy ma możliwość przesłania przez stronę Movember, więc wszystkie zebrane w ten sposób środki przekażemy do puli zbieranej na całym świecie. Efekt skali, jak to mówią.
 
Niegłupia ta akcja, coś jeszcze można w niej zrobić?
Będziemy szalenie zobowiązani za zapraszanie znajomych na nasz blog i fanpage, ponieważ tutaj będą pojawiać się kolejne artykuły i wywiady z ekspertami, porady jak dbać o Wąs oraz informacje o zbliżających się wydarzeniach, gdzie Wąsopad będzie można na żywo spotkać i wesprzeć.


Sześć kroków:
  1. Zaproś znajomych mężczyzn do akcji.
  2. Zrób imprezę z Wąsami.
  3. Zbieraj z nami na badania.
  4. Czytaj i udostępniaj nasze artykuły, by faceci o siebie dbali.
  5. Wspieraj Wąsy swoich najbliższych.
  6. Ciesz się zdrowymi facetami w Twojej okolicy.

Jeżeli chcesz przekonać swoich znajomych facetów do wzięcia udziału w akcji, znajdziesz Wstęp do Wąsopada pod tym właśnie linkiem w wersji dla mężczyzn. Jeżeli zastanawiasz się, czy Wąs ma w ogóle sens, przyjrzyj się, prosimy, tym wspaniały gwiazdorom i ich powabnym Wąsom.  

Źródła zdjęć: jeden, dwa, trzy, cztery, pięć.


0 komentarze:

Prześlij komentarz