piątek, 31 października 2014

Wąsopad czas zacząć

Zaczynamy najbardziej stylową kampanię 2014 roku - Wąsopad. Walczymy o nową twarz męskiego zdrowia. Chcemy uratować kilku facetów zapuszczając Wąsy, które będą prowokować do dyskusji - dlaczego mężczyźni tak rzadko się badają? Czemu tak późno zgłaszają się do lekarza, kiedy mają jakiś problem zdrowotny? Czemu nie potrafią się zmotywować do uprawiania sportu?

Nie jesteśmy sami - wspierają nas blogerzy tacy jak Tomasz Saweczko, Zuch czy Andrzej z bloga jestkultura.pl, pomaga nam Ścigacz.pl, Cyrulik Śląski i Diagnostyka. Informacje o nas znajdziecie na Onet.pl (spójrzcie tutaj!) i na TVN. Spotykać będziemy się m.in. w pubach pod szyldem Ministerstwa Śledzia i Wódki, gdzie znajdziesz nasze wąsopadowe skarbonki.

Pomożesz nam też Ty! Panowie zapuszczają Wąsy, by zachęcać swoich kolegów do rozmowy na temat męskich problemów zdrowotnych i tego, jak im przeciwdziałać. Panie motywują swoich mężczyzn, narzeczonych, ojców, braci i wujków do tego, aby wybrali się na badania, zrobili coś ze swoim zdrowiem i wyrobili sobie kilka dobrych nawyków, porzucając złe. Wszyscy razem zbieramy pieniądze na badania mające na celu wczesne wykrywanie nowotworów i kampanie informujące o tym, że mężczyźni też powinni się regularnie badać.


Wąsopad, miesiąc dawniej znany jako listopad, zaczynamy od porannego golenia. Żeby zachęcić i Ciebie do udziału, cała nasza ekipa wybrała się do Cyrulika Śląskiego - zgoliliśmy nasze brody i będziemy teraz zapuszczać Wąsy. Spotkamy się także w Ministerstwie Śledzia i Wódki na imprezie otwierającej miesiąc - wpadnij też do tego w swoim mieście i wrzuć coś do naszych skarbonek, pomóż nam uratować kilku facetów.

Przez cały miesiąc na naszym blogu znajdziesz informacje o tym, jak i gdzie się badać, co zrobić, żeby zmotywować się do dbania o swoje zdrowie i ciało a także promocje i spotkania w barbershopach na terenie całej Polski.

Źródło zdjęć: Barbara Maroń / Fundacja "Kapitan Światełko" w: Cyrulik Śląski.

0 komentarze:

Prześlij komentarz