poniedziałek, 22 września 2014

Wąsopad w Polsce - nowy cykl imprez

Wąsopad (od angielskiego Movember) to miesiąc dawniej znany jako Listopad (możecie poprawić w swoich kalendarzach). Pierwsze wzmianki o Wąsopadzie pochodzą z ubiegłego wieku z Australii (1999 rok), natomiast w 2004 powstała Fundacja Movember, której celem jest wspieranie badań i leczenia chorób wśród mężczyzn (zwłaszcza raka prostaty i depresji). Obecnie Wąsopad celebrowany jest w kilkunastu krajach świata, gdzie każdego roku odważni mężczyźni zapuszczają przez miesiąc wąsy, aby pokazać "nową twarz męskiego zdrowia".
Zasady są proste - pierwszego Wąsopada golimy twarz na gładko (żegnaj bujna brodo), a przez kolejnych trzydzieści dni zapuszczamy Wąs. Bez oszukiwania - żadnych kozich bródek! Wąs występuje solo, jako gwiazda na naszej twarzy. W tym czasie zachęcamy znajomych, także w internecie, aby wspierali walkę naszego Wąsa o lepszy obraz męskiego zdrowia na świecie. Odbywa się to przez witrynę Movember.com. 
Fundacja Movember nie jest obecna w Polsce. Wynika to z niewielkiego zainteresowania akcją w naszym kraju, małym ruchem z Polski na stronie internetowej oraz, być może przede wszystkim, z nieznajomości specyfiki polskich wąsów, którym trzeba przecież tylko dać szansę, aby wyrosły w słusznej sprawie.
Dlatego też w 2014 roku Fundacja Kapitan Światełko, jako oficjalnie namaszczony (i wyczesany) partner Fundacji Movember zrealizuje dwa cykle imprez promujące Wąsopad w naszym kraju.
Pierwsza seria odbędzie się w sobotę, pierwszego Wąsopada, w kilkunastu miastach, gdzie wszyscy powinni pojawić się ogoleni gładko i pachnący balsamem po goleniu. Druga seria imprez odbędzie się dwudziestego dziewiątego Wąsopada, w sobotę, gdzie będzie można zaprezentować swoje bujne wąsiska.
Do udziału w imprezach zapraszamy oczywiście również wszystkie Panie - wiemy, jak ważne jest ich zdanie, jeżeli chodzi o wysyłanie mężczyzn na badania i generalne dbanie o ich zdrowie. Może także uda Wam się namówić Waszych mężczyzn - braci, chłopaków, mężów, ojców, wujów, dziadków, szefów i podwładnych - do zapuszczenia Wąsa na znak wsparcia idei "nowej twarzy męskiego zdrowia".

Aby godnie reprezentować Fundację Movember zarejestrujemy nasze profile na ich stronie i sami będziemy zapuszczać Wąsy - to się rozumie samo przez się. Przeprowadzimy także zbiórkę, a zebrane środki w całości przeznaczymy na Movember Foundation.
Dalsze informacje na temat akcji znajdziecie na naszych profilach na Facebook i Google+ - obserwujcie je i bądźcie na bieżąco!

Aby Wąsopad odbył się zgodnie z zasadami sztuki nawiązaliśmy współpracę z siecią stylowych pubów "Ministerstwo Śledzia i Wódki" w całej Polsce. Wsparcie okazała nam również francuska firma Unitag.
Poszukujemy partnerów do akcji promocyjnych - jeżeli więc uważasz, że Twoja firma powinna zająć się zdrowiem męskiej części swojej kadry i okazać wsparcie tej szczytnej idei nie musisz od razu zapuszczać Wąsów (tutaj pozdrawiamy wszystkie Panie) - możesz jednak skontaktować się z nami i wesprzeć druk plakatów informacyjnych, kampanię informacyjną w internecie czy przygotowanie akcesoriów dla osób bawiących się na obu cyklach imprez w całej Polsce.

We wszelkich sprawach związanych z Wąsopadem kontaktuj się przez e-mail: j.kajdaniuk [małpa] gmail.com lub telefonicznie - 506-300-176.

1 komentarze: