środa, 3 września 2014

Podaj Rękę - zapraszamy na piknik rowerowo-biegowy


Biegaczy i rowerzystów z Zabrza i okolic zapraszamy 13 września 2014 na piknik rowerowo - biegowy "Podaj Rękę", który odbędzie się w zabrzańskim Parku Poległych Bohaterów (Park Dubiela) przy zbiegu ulic Wolności i Charles'a de Gaulle'a. Impreza odbędzie się pod honorowym patronem Pani Prezydent Miasta Zabrze, Małgorzaty Mańki - Szulik, dzięki gliwickiemu Centrum Handlowemu Europa Centralna, organizatorowi Funduszu Małych Grantów EC.

W ramach pikniku - uczestnicy - biegacze i rowerzyści - będą musieli pokonać trasę biegnącą wokół parku. Chociaż jest ona dość krótka, po drodze zatrzymają się kilka razy, aby uczestniczyć w wyzwaniach związanych z pierwszą pomocą. Wszyscy, którzy tego dnia zjawią się w zabytkowym Parku Poległych Bohaterów będą mogli nauczyć się nie tylko, jak pomóc rannemu, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej czy jak poradzić sobie z osobą, która zasłabła, ale także, dzięki naszym wolontariuszom, przetestować swoją wiedzę i umiejętności w praktyce.

Każdy z uczestników wygrywa - dzięki Centrum Handlowemu Europa Centralna na wszystkich uczestników, w każdym wieku, czekają nagrody - odblaskowe akcesoria, lampki rowerowe i plakaty, a także poczęstunek.
Zapraszamy w drugi weekend września, w sobotę, od 10 do 15.
Obserwuj naszą stronę na Facebook lub Google+, aby śledzić wszystkie informacje związane z piknikiem "Podaj Rękę".