poniedziałek, 29 września 2014

Paryskie premiery - czyżby Estoque?


Zbliża się salon samochodowy w Paryżu - wielkie święto fanów motoryzacji, rangą nie ustępujące temu w Genewie. Co roku producenci pokazują we Francji setki premier, ale oczywiście oczy wszystkich maniaków motoryzacji zwrócone są w kierunku tych najbardziej widowiskowych.
Oczywiście, producenci samochodów, którymi możemy jeździć na co dzień również pokazują nowe modele. Ale póki nie są one tak odważne czy szalone jako nowe supersamochody, nie mogą liczyć na blask fleszy, a jedynie nowe plakaty w witrynach salonów samochodowych.
W tym roku wielką niespodziankę szykuje nam włoska stajnia Lamborghini - kilka dni temu w swoim biuletynie zamieściła szkic tajemniczej sylwetki, na Twitterze zaś pojawiła się równie enigmatyczna sentencja: skoro osiągnęliśmy perfekcję, czemu by jej nie podwoić?
Wszystko to wskazuje na kolejny czteromiejscowych samochód. Nie będzie to pierwsze tego typu auto marki, kojarzonej głównie z dwuosobowymi (czy nawet jednoosobowymi) autami sportowymi. Kilka lat temu segment luksusowych supercoupe stworzyło Porsche z modelem Panamera, który jest jednym z najlepiej sprzedających się obecnie modeli marki. Porsche ma w swojej ofercie także bardzo popularnego SUVa, czyli Cayenne, ale wdrożenia do produkcji konceptu Urus raczej nie należy spodziewać się szybko.
Lamborghini pokazywało już kiedyś czteromiejscowy koncept o nazwie Estoque - czy auto zachowa swoje imię, czy może zostanie ochrzczone po kolejnym walecznym byku, będziemy mogli przekonać się już niebawem - paryski salon potrwa od 4 do 19 października.


Podobał Ci się ten artykuł? Piszemy o autach prosto i ciekawie - obserwuj nas na Facebook i Google+. Możesz także śledzić nasz profil na Twitter.

Źródła zdjęć: oficjalny biuletyn Lamborghini, Wikipedia.

0 komentarze:

Prześlij komentarz