piątek, 29 sierpnia 2014

Pokazy ratownicze na Festynie w Świętochłowicach


Dzięki Fundacji Rodzin Polskich mieliśmy okazję przygotować pokazy ratownicze dla mieszkańców Świętochłowic w czasie pikniku Rodzinnie, Radośnie Świętujmy, który odbył się 15 sierpnia 2014 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji "Skałka". Mimo zmiennej pogody udało nam się zachęcić dzieci i dorosłych do udziału w pokazie, który wraz z ochotnikami i wolontariuszami przeprowadziliśmy przy naszym fundacyjnym samochodzie.
Składanych dach ułatwił nam przeprowadzenie pokazu zabezpieczenia kierowcy w samochodzie po wypadku lub zasłabnięciu, udało nam się także zaprezentować, jak prawidłowo wyciągnąć poszkodowanego z pojazdu, jeżeli wymaga on resuscytacji. Zdążyliśmy także z warsztatem układania nieprzytomnych osób w pozycji bocznej, dzieci chętnie korzystały także z możliwości zrobienia sobie zdjęcia w samochodzie Fundacji "Kapitan Światełko".
Chociaż ulewny deszcz zakończył Festyn przedwcześnie, to odwiedzający mieli jeszcze możliwość udziału w lidze bumper-ball (piłka nożna, gdzie zawodnicy mają na sobie wielkie balony), warsztatach beatboxu czy zabawy na dmuchanych atrakcjach, w tym teksańskim byku rodeo.
Festyn organizowany był przez Fundację Rodzin Polskich już po raz dziesiąty.
Więcej zdjęć z tej imprezy można znaleźć w naszej galerii na Tumblr.