środa, 16 kwietnia 2014

Fundacja "Piastun - Wyrównywanie Szans" na Targach Pasji

Na Targach Pasji i finale konkursu #przezUE pojawi się Zabrzańska Fundacja "Piastun - Wyrównywanie Szans". Dzięki nim będziecie mogli poznać tajniki m.in. decoupage, filcowania na sucho i papieroplastyki. Fundacja ta prowadzi takie zajęcia także na co dzień, a więcej o nich możecie dowiedzieć się na ich stronie internetowej lub na profilu na Facebook.
Fundacja "Piastun-Wyrównywanie Szans" z siedzibą w Zabrzu, swoją działalność statutową rozpoczęła w 2008 roku.Celem Fundacji jest podtrzymywanie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości i rozwój świadomości narodowej oraz pomoc społeczna rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej – wyrównywanie szans tych rodzin i osób.
Wśród swoich działań:
 - tworzyą place zabaw dla dzieci z ubogich dzielnic 
- organizują wycieczki dla dzieci z rodzin wykluczonych społecznie 
- finansują zakup wyprawek szkolnych oraz odzieży dla dzieci z rodzin ubogich 
- organizują paczki świąteczne dla rodzin ubogich 
- wspierają leczenie i rehabilitacje 
- pomagają rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej 
- wpierają naszych podopiecznych w leczeniu i rehabilitacji oraz wyrównujemy ich szanse
Środki na pomoc fundacja pozyskuje poprzez wpłaty 1% podatku, darowizny oraz poprzez sprzedaż rękodzieła, które to będzie pokazywać 10 maja w M1 w Zabrzu. Prowadzą bezpłatne warsztaty połączone z serią pt. "Kreatywne Poniedziałki", na których doświadczona wolontariuszka - Asia, nauczy Was różnych technik rękodzieła, m.in. decoupage, filcowania na sucho, papieroplastyki – (wiklina papierowa, wariacje biżuteryjne i wiele innych). Za darmo możecie nauczyć się 1 z technik rękodzieła - jakiej? To będzie niespodzianka. 
Fundacja "Piastun - Wyrównywanie Szans" będzie obecna na Targach Pasji od 13 do 18.

0 komentarze:

Prześlij komentarz